| Legend123 a întrebat:

.am si eu o problema..sunt indragostit de o fata..am o stare de neliniste ma gandesc non stop la ea ..nu pot sa mi-o scot din cap si ma simt foarte nasol..eu am 15 ani. dati-mi si mie niste solutii sa o uit sau sa nu ma mai gandesc la ea atata ..nu vreau raspunsuri de genul ocupa-ti timpul cu altceva nu are rost. ce pot face va rog dati-mi un sfat spuneti-mi ce sa fac am plans dupa ea nu stiu ce sa fac ma gandesc non stop la ea sunt indragostit pana peste cap i-am spus ce simt si ea mi-a spus ca de ce i-am spus tocmai acum la final ( ea este in scoala cu mine).dar nu cred ca am nicio sansa cu ea de-aia va intreb ce pot face cum sa o uit..nu ma gandesc la ea ca si cum as vrea sa mi-o trag cu ea..as vrea sa o strang in brate sa o sarut crying pur si simplu O IUBESC..am nevoie de niste sfaturi va rog VA MULTUMESC CELOR CARE CITITI SI INCERCATI SA IMI DA-TI SFATURI happy

Răspuns Câştigător
| CristeaDiana99 a răspuns:

Esti sigur ca nu te place si ea? sau ca nu ti-ar da vreo sansa? incearca sa petreci mai mult timp cu ea, invit-o la un film sau la o plimbare si poate se va indragosti si ea de tine, fa gesturi dragute, intereseaza-te daca are vreo pasiune sau daca ii ceva foarte mult si vorbeste cu ea despre asta. Daca vede ca iti pasa asa mult de ea e posibil sa iti dea o sansa. Si inca ceva, intreaba-i prietenele ce fel de baieti ii plac si vezi daca te potrivesti stilului ei si daca nu, schimba ceva la tine, asta daca nu esti prea orgolios si plin de sine, dar nu cred asta, odata ce i-ai marturisit unei fete ca o placi si ai plans pentru ea, cred ca esti un tip sensibil, Eu am incercat sa iti dau un sfat, sper sa te placa si ea. :* de uitat nu cred ca poti sa o uiti daca ti-a intrat in suflet..doar daca iti faci o alta prietena happy

| Legend123 explică (pentru CristeaDiana99):

Iti multumesc. nu stiu daca voi pune in practica ceea ce mi-ai spus tu deoarece sunt un baiat foarte timid dar totusi iti multumesc foarte mult iti voi da funda cand va aparea aceea fundita la raspunsul tau happy

| CristeaDiana99 a răspuns (pentru Legend123):

Si eu sunt timida..si tot 15 ani am. si eu am placut un baiat de la mine din clasa, dar mi-a spus ca ma vede doar ca pe o prietena, lui ii plac fetele mai indraznete, am suferit o vreme, dar am trecut peste.

10 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

De ce nu insisti? Mai incearca sa vorbesti cu ea, poate totusi iese ceva. Baftawinking

| Robieski a răspuns:

Salut am fost in aceeasi situatie cu tine....am si eu tot 15 ani si stiu cat de nasol e...problema e ca inca nu mi-a trecut de tot laughing dar iti dau un sfat gaseste o ocupatie care iti place. De ex inainte stateam si trimiteam mesaje la prieteni si ma gandeam incontinuu la ea dar de la o vreme trimit mesaje dar decat sa imi fac mai mult rau ca sa-mi reamintesc de ea ma joc Clash of Clans pe tableta, nu e cea mai stralucita idee dar la mine mere uneori laughing

| Legend123 explică (pentru Robieski):

Frate eu cand iubesc pe cineva iubesc cu adevarat nu pot uita cu una cu doua cu un joc pe tableta crede-ma. o iubesc din tot sufletul e prima fata pentru care am plans si careia i-am marturisit tot ce simt O IUBESC sad

| Robieski a răspuns (pentru Legend123):

Stiu cum e...dar daca chiar nu poti face nimic atunci nu ramane decat sa stai toata ziua cu poza ei in mana si sute de pachete de servetele lanaga tine? Mai bine iti cauti o preocupare...serios, altfel ai sa ajungi un batranel nebun cu multe pisici si cu multe poze ale acelei fete. laughing

| Legend123 explică (pentru Robieski):

Nu am ce preocupare asta nu intelegi.o iubesc nu rezolv nimic pe TPU lasa..totul va trece cu timpul oh go on

| daraa a răspuns:

Am trecut si eu prin aceeasi ''problema'' ca si tine (de fapt inca trec) imi place foarte foarte mult de cineva, dar spre deosebire de tine eu nu i-am spus ce simt deoarece nu cred ca avem vreo sansa si am tinut acest secret doar pentru mine mult timp si in acest timp am plans foarte mult pana cand m-am hotarat ca nu mai vreau sa plang din aceasta cauza, apoi am decis sa vorbesc cu cei mai buni prieteni ai mei incearca sa vorbesti si tu cu cineva te poate ajuta, dar asigure-te ca e de incredere si nu te deschide in fata oricui...cat despre faptul sa te schimbi daca nu esti genul ei eu zic sa nu te schimbi niciodata pentru nimeni cine te iubeste te iubeste asa cum esti...asta e parerea mea sperca te-am ajutat

| LastyDJInfu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Si eu sunt cam in acceasi situatie. Iubesc o fata, iar ea nu da 2 bani pe mine.Am plans si de asemenea o vreau langa mine(nu in sensul de a face sex).Nu stiu ce sa fac nici eu...Ea nu da nici 2 bani pe mine, i-am zis ce simt si mi-a zis " Nu stiu cum de ti-ai imaginat ca voi putea fi eu vreodata cu tine". Acum sa nu va imaginati ca sunt vreun boschetar sau ceva de genu.Sunt un baiat normal foarte foarte amuzant...si care rade foarte mult.Deci,degeaba as incerca sa iti dau niste sfaturi care l-a mine nu au functionat.Ti-am povestit pe scurt asta ca sa nu crezi ca esti SINGURUL.Ce pot sa spun.SUCCES!