| sLowSpawN a întrebat:

Buna TPU.

Am o relatie de 2 ani si 6 luni cu o fata mai mare ca mine cu 4 luni (19 ani amandoi) si in ultimul timp (a mai fost si inainte asa) tot ne certam din orice, nu conteaza ca e nesemnificativ "chestia" din care incepe cearta tot ne certam. De ceva timp ma doare foarte rau capul si ieri i'am spus ca nu pot merge la ea(nu stam in acelasi oras, mai exact 7km distanta) ca nu ma simt bine si ma doare capul tare(aveam si priveghi in aceea zi) iar ea a inceput sa strige ca eu fac mereu asa(cu toate ca mereu merg la ea si cand ma simteam rau dar in ziua aia chiar nu puteam sa ma misc din pat) si ca nu vreau sa ne vedem si mai bine ii zic la revedere si dupa nu mi-a mai raspuns la telefon toata ziua doar odata seara si atunci era nervoasa, iar azi a venit in oras si nu mi-a zis doar ca m-am intalnit cu taicasau in oras si mi-a zis ca e si ea aici. Am mers cu taicasau unde era ea (cv magazin) si nici nu m'a bagat in seama nici nu a vb cu mine si dupa merge acasa si la telefon imi zice ca ea vb cu altcineva deja(aici a mintit pentru ca stiu ca nu vb cu nimeni) si noi doi numai avem niciun viitor impreuna si etc chestii din astea. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai relatia voastra s-a cam racit din ce am citit eu aici. Incearca sa vorbesti cu ea calm si rationalm intreab-o de ce este asa cu tine si poate veti rezolva. Dar daca ei nu-i pasa de tine sau nu vrea aceasta discutie, e clar ca nu mai aveti un viitor.

Mult succes, toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai trist si real adevar de pe planeta: in momentul in care femeia incepe sa se certe cu tine din orice, inseamna ca a gasit altul mai bun. La asta se rezuma totul. Daca timp de o luna o vezi numai nemultumita, fara un motiv evident, e clar.

| ubox7007 a răspuns:

Sa o lasi dracu ca e nebuna

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Simplu. Pragul de 3 ani. Se apropie. In corpul uman au loc modificari chimice, cand ne aflam intr-o relatie, chimicale care usor, usor sunt diminuate in aliberarea lor, iar dupa 3 ani, se opresc. Relatiile care merg dupa acest prag, au la baza sau au dezvoltat, o legatura mai mult decat chimica.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Daca de acum va certati din orice, mai ales ca nu intelege anumite lucruri, nu cred ca mai are sens sa fiti impreuna. Si a gasit repede un motiv pentru care sa va despartiti, asa ca, raspunsul nu este ceea ce sperai ca va fi, gaseste-ti alta fata.

Răspuns utilizator avertizat
| DariaCurca11 a răspuns:

Deci sa vezi cand ese in oras si cand o vezi sa ii aduci un cadou care stii ca ii place si sa iti ceri scuze sau sa zici ceva romantic care ii place ei! Si cand va certati sa incerti sa eviti asta si sa ii zici ca "-Vreau sa evit cearta ca nu vreau sa ma mai cert cu tine canu vreau sa ne certam!"Si sa vezi daca merge!

| Sandu_Oxana_1994 a răspuns:

Te sfatuiesc sa o lasi in pace si sa iti vezi de viata ta. Isi va da seama ce a pierdut dar va fi tirziu. Nu are rost sa insisti, ca ea daca a ales asa inseamna ca asa a vrut.