| doli a întrebat:

am o relatie de 3 ani si imi inca imi este rusine sa vorbesc cu prietenul meu despre sex. Mi-am inceput viata sexuala cu el si in privinta asta nu am nici o retinere nu imi este rusine de el, dar in momentul cand vrem sa vorbim despre anumite aspecte ma cuprinde rusinea si nu ii pot marturisi tot ce gandesc desi el imi ma incurajeaza sa ii spun orice fara teama. Cum as putea depasi acest lucru si sa nu mai fiu asa rusinoasa?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Obisnuieste-te cu idea ca este ceva natural si ca toata lumea o face cu partenerii lor. Ca sa te motivezi, daca treci peste acest obstacol, viata voastra intima se va imbunati mult daca reusesti sa ii spui partenerului ce simti.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti e rusine sa faci sex ( nu ca ar trebui) dar iti e rusine sa vorbesti despre sex. ciudat
pai vorbiti cand faceti sex daca atunci nu iti este rusine, simplu laughing

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Incurajeaza.te ca macar o data sa spui tot ce gandesti. Prima data este greu, in rest va fi ok!