| angelinthedark a întrebat:

La inceputul relatiei mele cu prietenul meu era foarte rusinoasa si nu sunt de felul meu dar cu el eram diferita...ma emotionam in preajma lui, de abia vorbeam cu el, intre timp m-am obisnuit cu el si pot vorbi mai deschis, dar faza e ca inca am anumite retineri. El e foarte detasat cu mine, adica imi spune ca se simte bine langa mine si ca poate vorbi orice cu mine, ca in afara de iubita ma vede si ca o sora, imi comunica orice, nu pune deloc bariera intre noi, insa eu nu sunt asa, eu nu prea pot sa fiu asa, uneori nu ma simt comod langa el desi il iubesc mult, nu pot sa ii spun chiar orice am pe suflet cum face el, am o retinere in sufletul meu, desi chiar e un bun ascultator si sfatuitor, chiar mi-a zis ca ar trebui sa fiu mai deschisa cu el, sa nu fiu chiar asa.Nu stiu cum as putea sa ma schimb, sa ma simt mereu in largul meu langa el asa cum e el langa mine, pur si simplu de la inceput am avut in suflet o teama, am inteles ca a fost la inceput emotiile, dar totusi il cunosc de mult timp si dinainte sa fiu cu el, pe cand eram doar amici eu eram timida in preajma lui, va vine sa credeti ca dupa ani buni de cand il cunosc + de apr un an de cand sunt cu el si tot am o retinere. De ce oare?

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Poate ca asa esti tu: mai retrasa, timida sau pur si simplu el nu-ti inspira incredere!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

*
angelinthedark a răspuns:
Hei tu vrei sa fi cu el dar nu vrei sa ridici un deget, lasa-ma sa iti spun ca nu e bine ce faci tu, nu se poate totul de-a gata, daca vrei sa salvezi relatia impiedica cumva despartirea nu fa pe figuranta ca nu iti merge, mai lasa fitele si indiferenta ca din cauza lor presimt ca nu iti va fi prea bine

Urmeaza-ti sfaturile pe care le dai altorawinking

| Anecherry a răspuns:

Totul pleaca de la fricile tale interioare pe care trebuie sa le depasesti. e clar ca nu te vei putea deschide fata de el deodata, dar incearca sa o iei treptat. de fiecare data cand simti ca ai vrea sa ii zici ceva si nu poti, incearca sa o spui totusi; incepe cu lucruri marunte si incet incet ai sa vezi ca te vei obisnui. nu sta sa te gandesti "dar oare ca va zice daca zic asta?, sau oare ce va crede despre mine?", doar spune ce gandesti; sa stii ca va aprecia fiecare efort al tau. multa bafta, pupici:*

| Boo a răspuns:

Stai linistita.nu esti singura. mi se intampla si mie.si asa esti tu si nu prea poti sa faci nimic.esti poate o fire mult mai diferita si mai dificila. n`am nici o idee de ce ai putea sa faci. poti sa astepti doar.sa vezi ce se intampla in viitor.stiu cum ehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, asta mi-i se intampla si mie.si chiar incerc sa fiu m-ai deschisa.Nu vreau sa-l pierd, il iubesc tare, el e mai deschis eu m-ai timida., da culmea e ca sunt ff sociabila cu restul lumii. Mi-e prea teama sa nu zic ceva. sa-l pierd, sa se supere... dar el se supara ...nici eu nu stiu ce sa faccrying(ai grija de tinelove struckpupici mici:*

| alexandro a răspuns:

Nu trebuie sa te rusinezi.Ca doar e prietenul tau ni-ti face nimic happy