| Mariejones a întrebat:

Am o secretie vaginala albicioasa-transparenta. In urma cu 2 saptamani prietenul meu a ejaculat foarte foarte putin in apropierea vaginului. Eu sunt virgina, nu a existat penetrare si eram in perioada infertila. E posibil sa fi ramas insarcinata? Mentruatia nu mi-a venit inca, ar trebui sa imi vina in 25. Va rog sa imi raspundeti, sunt foarte stresata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este regulat si acea joaca sexuala a fost intretinuta in perioada de infertilitate relativa, adica inainte de a data de 11 August ziua in care a inceput perioada fertila, formarea sarcinii devine d.p.d.v. teoretic in proportie de peste 96-98% imposibila, dar avand in vedere si faptul ca nu a avut loc penetrarea vaginului si de asemenea ca nici sperma nu a ajuns in vagin se poate aprecia ca si in mod practic formarea sarcinii in astfel de conditii devine aproape in totalitate IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Mariejones explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc, sper sa fie asa! S-a intamplat in 5 august deci eram in perioada de infertilitate. Acum astept sa imi vina menstruatia, sa nu cumva sa fi ramas insarcinata.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti foarte stresata, te sfatuiesc sa nu te mai joci cu un penis sculat, ca sa nu mai ai motive de stres!

| Mariejones explică (pentru Violleta2022):

Multumesc, dar nu mi-ai raspuns la intrebare.
E clar oricum ca nu se va mai intampla asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti te rog sa explici, ce inseamna pentru tine "in apropierea vaginului"?
Pentru ca nu-mi pot da seama, deoarece vaginul se afla in burta ta, in totalitate la interiorul tau...deci, cum a ejaculat in apropiere de vagin?
Fii mai explicita!

| Mariejones explică (pentru Violleta2022):

Pe labiile exterioare, nu cred ca a ajuns sperma pana la intrarea in vagin

| Mariejones explică (pentru Violleta2022):

Deci.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariejones):

Pe labiile exterioare, nu este in apropierea vaginului!

Cat priveste daca esti ori nu insarcinata, fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Mariejones explică (pentru Violleta2022):

Am facut un test dar a iesit negativ. Are rost sa mai fac unul? Inca nu mi-a venit menstruatia.

| Necunoscut112 a răspuns:

Copiii se fac prin sex.