| Dog4234 a întrebat:

Bună TPU. Am o singură întrebare la care vă rog să-mi răspundeți serios.
E adevărat că Dumnezeu ți-a dat o persoană cu care să fii împreună?
Vă rog să dați răspunsuri fără mișto.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa o sa iti zica neamurile si cativa din copii religiosi, daca nu esti la curent cu religia poti crede altceva. Parerea mea da, daca crezi, si nu daca esti dezamagit

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu exista asa ceva. E doar o prostie inventata de religiosi. Poti fi cu cine doresti tu.

| ania a răspuns:

In Biblie scrie ca o sotie buna e in dar de la Dumnezeu. Dumnezeu cunoaste cel mai bine cu cine ne-am potrivi pentru ca El a decis personalitatea, temperamentul, etc al fiecaruia si el ajuta pe cei care au increxere in El sa se gaseasca. Daca scrie ca un partener de casatorie bun e un dar de laEl asta inseamna ca va orchestra in asa mod circumstantele incat sa il intalnim.Sotul meu s-a rugat pentru sotia lui de la 17 ani si eu inainte sa il vad, numai auzindu - l rugandu- se la o capela cu studentii mi- am spus ca mi -as dori ca acel baiat sa fie sotul meu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, fiecare are destinul si jumatatea destinata lui.
Unii ii spun: karma, alti destin, alti soarta samd.

| SilentRain a răspuns:

Nop,mare țeapă

| Mayhem666 a răspuns:

E adevarat, ca nu.

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu. There is no god, and no predestined person for no one. Dacă vrei ceva, faci cu mâna ta. Vrei iubit/ă, muncești pentru asta, nu aștepți să-ți cadă din cer, că nu o să se întâmple. În cel mai bun caz, îți dai tu singur impresia asta.

| CIaudiu a răspuns:

Nu

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Din pacate, nu!

| Saiko10 a răspuns:

Nu iti da dumnezeu nimic, unii se casatoresc cred ca e aleasa si dupa divorteaza pe la 40 50 de ani si mor singuri.

Răspuns utilizator avertizat
| gogugogugogu a răspuns:

Nu se stie dar se stie ca fiecare primim ce si cat meritam, atunci cand trebuie.

| FOG92 a răspuns:

Nu, daca te-a binecuvantat la nastere cu darul ''urateniei'' categoric NUUU

| FOG92 a răspuns:

Bine asta la barbati, la femei a dat si inca da destule laughing))

| omulserios a răspuns:

Esti mai proasta ca o aluna. Cum pnm sa crezi asa ceva. Taci si du te si da la buci sau daca esti fata ia la buci

| Angelicc a răspuns:

Dacă asta ai crezut toată viața ta, inseamna ca ai fost spalat pe creier, nu, normal ca nu... Noi trebuie să o gasim