| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce voi ateii vreti sa dovediti ceea ce nu este adevarat. Dumnezeu exista dar voi nu vreti sa vedeti asta. Refuzati a cauta credinta adevarata si pe deasupra va mai dati smecheri ca stiti tot. Daca veti na niste raspunsuri stupide va zic din start nu va mai obositi sa-mi raspundeti al intrebare oh go on.

Răspuns Câştigător
| fratiikaramazov a răspuns:

Va rog frumos dargi sustinatori ai crestinismului, nu va mai luati de atei.(va vobeste o crestina)> lasati-i in pace. Crezi ca daca pui o intrebare ca asta pe care ai pus-o o sa-l faci s acreada in Dumnezeu? hai sa fim seriosi. In cel mai bun caz o sa te ia in ras. Lasati-o balta, nu-i mai bagati in seama. Chiar nu avem lucruri mai interesante de facut decat sa ne certam cu ateii?

21 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

De unde stii ca viata ei e stupida? o cunosti cumva? te dai mare smecheras.dar de fapt nu stii nimic

| Allrc24 a răspuns:

Asa si ce e in neregula cu intrebarea.te simti jignit in mandria ta de ateu?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chestia e ca NOI, ateii, nu ne straduim sa convingem pe nimeni, de nimic. VOI, ceilalti, va dati de ceasul' mortii sa ne convingeti pe noi de cate ceva...orice...de la Zana Maseluta la inexistenta Big Bang-ului.
P.S. Ce intelegi prin "raspunsuri stupide"? Ca n-ai pus nicio intrebare, deci nu poti primi raspunsuri. E prea subtil pentru tine, nu?

| n0matterman a răspuns:

Ai dreptate, acum du-te la somn.

| n0matterman a răspuns:

Suntem niste oameni rai, bestii fara suflet trimise de Lucifer, d'aia...
Rea rau lumea in zilele noastre...

Nu?

| barbattttt a răspuns:

Te chinui degeaba, atei nu accepta o discutie pentru ca se pierd...
Daca nu vor sa vada adevarul este problema lor vor da socoteala inaintea Lui Dumnezeu pentru ca Dumnezeu juideca dupa cunostintele omului.

| Rapplex a răspuns:

1.nu exista intrebare care sa necesite raspuns
2.D-zeu nu exista
3.voi refuzati logica, si nimeni nu se da smecher ca stie tot, ci adevarul e ca intelectul celui ce a studiat si religia si stiinta e putin mai dezvoltat decat cel al unui fanatic
4.stupidul se afla in caracterul tau
5.nu te mai folosi de inventiile tehnologice oferite de stiinta, si mergi si sculpteaza ceva pe vreo stanca(ca daca mai folosesti mult "inventiile lui Satan", o sa ai un loc rezervat in Iad).

| Purgatoriu a răspuns:

Da' tu chiar nu ai alta treaba? Acum dovedesti ca esti la fel de proasta ca ei(unii dintre ei).

| Bogdan727 a răspuns:

Eu zic sa-i lasam asa cum sunt ca am incercat sa-i ajutam dar credinta nu se face cu forta ori crezi ori nu.Cel mai bine sa-i lasam asa si vom vedea in vremurile din urma ceva fi cu crestinii si cu ateii.

| Rockart a răspuns:

Ok. Dar care e întrebarea?

| anyia a răspuns:

Aceasta categorie se numeste Religie, draga, nu Incercarea de a cre(s)tiniza poporu'. Dupa cate ai observat, aici sunt postari ale unor crestinii care vorbesc despre atei/satanisti etc nu intrebari ale ateilor care incearca sa-si bata joc de crestini. Asa ca eu va propun s-o lasati mai moale cu chestia asta pentru ca nici eu nu inteleg ce vrei tu acum sa dovedestiwinking

| Allrc24 a răspuns (pentru anyia):

Categoria se numeste religie.de cand ateismul este religie? fiinda intr-o romanie crestina in care 90% din pop este ortodoxa e normal sa fie religie=crestinism.

| anyia a răspuns (pentru Allrc24):

Nu am zis ca ateismul e o religie, as fi idioata sa afirm acest lucru. Si da, categoria se numeste Religie, deci comentam pe aceasta tema. Si ortodocsii, si ateii, si musulmanii si cine naiba mai vrea. Nu e categorie exclusiv pentru credinciosi, asa ca las-o balta cu chestia asta.

| anyia a răspuns:

Si din pacate, nu e singura. Uite cum ajung unii sa nu constientizeze cat de stupizi sunt. Ca tot vorbea de raspunsuri stupide...

| anyia a răspuns:

De ce intrebi?laughing

| mnopqr a răspuns:

Fiecare (poate) face ce vrea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca exista unde e dovada ca exista? cum poti afirma asa ceva ca exista daca nimeni nu poate demonstra acest lucru, isi voi accepta religia cand vei aduce dovezi ca exista dovezi despre amicul tau imaginar pana acum nimeni nu a facut-o si nu cred ca o s-o faca vreodata desi imi pierd timp din viata cat isi raspund acum, adu dovada aia ca exista dumnezeu atata vreau eu nimeni nu mea dat dovezi decar minciuni, pocaiti imi cerea cotizatia 10 la suta, popa banii pentru orice, cand eram bonav stinta m-a salvat, cand am cautat un scop in viata am citit filozofie si am descoperit cat de minunata e viata fara un zeu, imi iubesc viata asa mult de cand sunt ateu sunt innebunit de ea tu ca crestina posibil c-o urasti ca vrei sa ajungi in rai eu am raiul si iadul aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intrebari stupide am pus eu pe TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e stupid ca pun intrebari sa-l descopar pe dumnezeu, e stupid ca va intreb cum o aparut dumnezeu in fine pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La care copile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti moldovean? sau oltean?