| anonim_4396 a întrebat:

Am o situatie complicata: mie imi place de un baiat de aproape 3 ani, iar prietena mea cea mai buna s-a indragostit si ea tot de el sad
Inainte de asta, inca o prietena s-a indragostit de el si eu am renuntat, am lasat-o pe ea cu el sad
Bine, cred ca am gresit cand am renuntat eu. Plangeam in fie care seara iar prietena mea care era atunci cu el cand a auzit ca plang seara a zis ca daca iu sunt prietena nu ma mai bag intre ei. Eu nici nu ma bagam. +ca asta as fi vrut si eu sa-i spun crying
Ok, revenind, acum ii place altei prietene de el si imi zice sa renunt si ea sad NU mai vreau sa renunt! Am renuntat o data si am suferit destul (2 ani); cand i-am zis ca nu pot face totul pentru. Ea si sa nu-mi respect propriile sentimente a zis ca sunt o diva fitoasa care vrea tot ce e mai bun numai pentru. ea :/
Imi zice ca nu mai vrea sa petrec atata timp cu el (stam in acelasi bloc), sa nu mai fiu draguta cu el numai ca ea sa il poata cuceri. Eu nu mai vreau sa ma supun ca proasta a doua oara! Asta vreau si eu sa-i zic, ca daca imi era cu adevarat prietena nu imi cerea sa ma calc singura in picioare (cred ca intelegeti ce vreau sa spun)
crying
Nu stiu ce sa mai fac. crying ajutor prieteni! :'(

12 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

In primul rand greseala ta ca renunti. Nu trebuie nici sa te lupti pentru un baiat, dar nici sa dai locul altcuiva doar ca iti e asa zis prieten. Dar eu inainte de toate ma intreb asa: el sta in acelasi bloc cu tine si nu te-a observat pana acum, nu ti-a dat atentie, tu trebuie sa-l cuceresti, hai pe bune, esti barbat sau femeie? Daca el nu te-a cautat in vreun fel pana acum inseamna ca nu te place si daca nu te place, ce sa cuceresti? Tu nu ai fost in situatia sa te placa cineva si tu sa nu-l placi si ala sa se straduiasca degeaba? Vrei sa fii si tu in situatia asta. Draguta, ai 16 ani. Chiar crezi ca e singurul pe care-l vei place? Uita-te in jur cati baieti sunt, vei place si pe altii crede-ma. Tie cred ca doar ti s-a pus pata pe asta si atat. Tu poti sa te certi cu asa zisele tale prietene, nu prea ai nimic de pierdut din cate-mi pare, oricum de astea gasesti oricand, dar s-ar putea sa lupti pentru un tip care nu te merita si care nu te place. Ce a facut el pentru tine ca sa lupti pentru el? Nu crezi ca in viata asta scurta nu se merita sa lupti pentru oameni care nu fac nimic pentru tine, care nici macar nu-ti dau atentie?

| mihnea123abc a răspuns:

,,FA ce`ti spune inima' '

| DaSuntAnonima a răspuns:

Fetita

astea iti sunt prietene?! inteleg ca iti petreci timpul cu ele si ca le vrei ca prietene!
dar daca vei fi cu baiatul asta care iti place, vei petrece timp cu el! nu vei avea nevoie de jegurile astea de ``prietene``! in ziua de azi nu stiti decat sa numiti prietene pe oricine sta in fata scarii cu voi.
fii serioasa in locul tau le calcam in picioare pe amandoua!

| Addush a răspuns:

Gresala ta e ca tu nu ai spus nimic timp de 3 ani. Trebuia sa ii spui si poate ca nu aveai probleme cu prietenele. Nu te lasa! Lupta pentru tine nu pentru altele:*!

| BiscuiteCuCrema a răspuns:

Ai 12 ani laughing) stiu din intrebarile tale anterioare

| NesquikDuoSpecial a răspuns (pentru BiscuiteCuCrema):

De fapt si eu si sora mea (12)postam de pe contul asta care e al meu (16 ani) si e intrebarea mea. si tu cati ani ai mai biscuite ce esti?

| BiscuiteCuCrema a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Biscuite rolling on the floor 12 am si eu

| ColourfulLife a răspuns:

Dar cine-i omu' asta? Fat-Frumos cel calare pe calul cu arcuri din parc de il plac 3-4 fete? In al doilea rand, daca il placi cu adevarat, renunta la "prietenele" tale, caci sunt false daca iti spun sa te sacrfici tu doar ca sa il castige ele.Incearca sa te dai bine pe langa baiatul asta, vorbeste cu el fata in fata, sau pe mess, si invita-l undeva, la un suc, la o plimbare, apoi daca accepta spune-i ce simti pentru el.Bafta!

| Sclipici_Fata_1995 a răspuns:

Pff cam greu

| Adrian654321 a răspuns:

Cati ani ai?laughing sfat prietenesc e sa nu il mai bagi nici pe ea in seama nici pe el

| NesquikDuoSpecial a răspuns (pentru Adrian654321):

16 juma ani. El ce-a facut?

| NesquikDuoSpecial a răspuns (pentru Adrian654321):

El n-are nici o vina