| vanilivanessa a întrebat:

Buna tpu.imi place de un baiat si cred ca si el ma place.iesim impreuna la cina seara vorbim la telefon ne distram in club ne scriem sms pana tarziu etc.toata lumea imi zice ca va aprecia daca am curajul sa ii spun ca il plac si poate atunci o sa zica si el ca ma place doar ca nu stiu ce sa fac. suntem prieteni farte buni ne stim de 8 ani si nu as vrea sa stric aceasta prietenie.ce ar trebui sa fac? Cand el s-a indragostit de o prietena de-a mea s-a dus el la ea acumvsa il fi lovit timiditatea sau nu ma place? Cum mi-as putea da seama? Cum sa ii zic mai indirect ca il plac? Vreau cat mai multe raspunsuri va rog. mersii

3 răspunsuri:
| LittleMinnie a răspuns:

Heii:* pai ce sa zis.Mergi la el si ii spui ca vrei sa ii zici ceva, dar nu vrei sa va afecteze relatia de prietenie. Apoi ii spui ca te simti bine in compania lui si ca ti la el mai mult decat ca la un prieten..prietenii tai ai dreptate cand zic ca ii spui:* si daca iti este prieten adevarat si chiar nu simte nicio atractie pentru tine o sa aveti aceeasi prietenie frumoasa, dar sincer dupa ce ai spus tu mai sus clar de place mult:* succes. daca vrei lasa facebookul sau iddul de mess aici si mai putem vorbi:* te puuup si sper ca te'am ajutathappy

| AndruCriistina a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru, dar un mic sfat daca si lui ii placi asteapta pana face el primul pas!winking Daca nu se intampla nimic vb cu el mai pe ocolite despre subiectul acesta, spune.i ca simti cv pentru el mai mult decat o prietenie si vezi ce zice si el! sper ca te'am ajutat

| unumh a răspuns:

Poi e posibil sa simta ceva si sa-i fie teama ca o sa il respingi, bate apropouri, multe apropouri iar daca nu isi da seama poti sa-i zici direct! Ar ma fi si varianta ca el sa isi faca prietena si sa auzi ca puteai fi tu in locul ei.[dureroasa dar adevarata]