| Sergiubv15 a întrebat:

Buna TPU.Am o situatie mai complicata cu o fata. sad Ne-am despartit prima oara acum 4 luni.Am stat despartiti o perioada de 2 saptamani apoi ne-am impacat. Apoi ea s-a despartit de mine acum 2 luni si vreau sa ne imapacam pentru ca o iubesc dar nu stiu daca ma mai iubeste si ea.Ma puteti ajuta cu sfaturi cum sa o recuceresc?

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Okei. Pai sa privim lucrurile astfel: Chiar iti doresti sa adopti o maniera egoista si sa faci in asa fel incat sa-ti fie numai tie bine pe plan sentimental? lucrurile nu trebuie fortate pentru ca risti sa strici tot si sa lasi impresia unui obsedat. Ai putea sa o chemi undeva afara ca sa discutati. Chemand-o afara va fi oarecum fortata de imprejurari sa te priveasca in ochi si sa poarte o discutie cu tine. Pe facebook sau telefon ar putea foarte bine sa amane conversatia sau sa-ti spuna ca are alte treburi de facut. Dupa ce (si daca) accepta intalnirea afara, ai putea trece usor la subiect ca sa aflii unde a fost problema in relatia voastra si sa o intrebi daca ar fi dispusa sa incerce alaturi de tine o alta abordare a relatiei, fara certuri si probleme de data aceasta. Daca iti da un motiv destul de bun pentru care nu vrea sa fie cu tine din nou, intelept din partea ta ar fi sa incerci sa treci peste. Tot ce incerc sa-ti spun e sa nu faci din asta un scop in viata numai ca sa-i demonstrezi orgoliului tau ca o fata e viata, sufletul si fericirea ta. In orice caz, iti urez succes cu fata asta big grin

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate nu te umili in fata ei las-o in pace esti barbat trebuie sa te comporti ca atare, relatia a luat sfarsit

| gabriel87000 a răspuns:

Din moment ce tea-i despartiti o data sa stii ca a 2 a oara nu mai merge e ca o ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust ca si prima data