| Volume a întrebat:

Am o situatie mai incucata... Eu sunt cu un baiat de aproape o luna,insa tinem asta secret. Eu il plac,iar cand m-a intrebat daca as vrea sa fiu cu el i-am spus ca nu putem fi impreuna pentru ca toti colegii ar face misto. Si sunt sigura ca asa ar fi,mai ales colegele. El este cam rautacios cu fetele, si de asta nu prea il suporta,iar daca le-am spune de ralatia noastra m-ar privi ciudat,din cauza a cine este el. In fine,el a fost de acord sa tinem asta secret,insa mi-a spus de cateva ori ca il deranjeaza asta. Noi la scoala ne comportam normal,ca doi colegi,insa zilele astea nici nu am prea vorbit. Faza este ca el mai nou sta cu o fata,care e foarte buna prietena cu mine si ma cam deranjeaza asta pentru ca simt ca parca nu-l mai interesez.
Eu as vrea sa nu ne mai ascundem,ca sa nu mai fiu obligata sa tac atunci cand el sta cu ea, dar chiar nu vreau sa inceapa colegii sa vorbeasca pe la spate de relatia noastra.
Ce ma sfatuiti sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Ellaa123 a răspuns:

Buna!happy
Daca va placeti reciproc de ce va mai interseaza si parerea celorlalte persoane? Si daca in clasa ta sunt colegi care tiau devenit prieteni, nu ar trebuia sa faca misto, ar trebui sa se bucure pentru tine.Eu spun sa vorbesti cu el si sa ii zici despre decizia ta, si dupa sa il intrebi si de fata respectiva.Si daca relatia voastra nu o sa mai fie secreta o sa vezi ca lucrurile vor merge mai bine intre voi doi.winkingSi sa nu iti pese de parerea celorlalti, pt.ca lumea e rea si are gura rea, tu trebuie sa fii sigura pe tine si pe cea ce iti doresti, nu ii lasa pe ceilalti sa te descurajezewinking!:*Succes!

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu conteaza ce spun colegii.Este"relatia" ta, voi 2 ai atat.Nu tineti cont de parrerile celor din jur! Daca comenteza ce, le este ciuda? Tu il placi, sa se obisnuiasca cu ideea.Eu iti sugerez sa-i propui sa desmascati relatia.

| dulcykaLy a răspuns:

Daca tineti unul la atul, atunci nu ar mai trebui sa va intereseze parerea celorlalti. Si sa va aparati relatia, de oricine. Ar trebui sa porti o conversatie cu el serioasa, si sa ii si spui ca te deranjeaza ca vorbeste cu fata respectiva, si cred ca cel mai bine si v-ati simti si voi mai bine sa nu mai tineti secret. ca pana la urma nu ar trebui sa intereseze pe nimeni care sunt motivele tale pentru care stai cu el. Daca chiar il placi si crezi in relatia voastra atunci lupta pentru el, si tine piept oricui va dori sa se interpuna. happy SuCcES

| TiffanyღBJ a răspuns:

Ce este mai important pentru tine: relatia voastra sau ce spun colegii? Stii, mereu se va gasi cate cineva sa comenteze, indiferent cum ar fi baiatul respectiv. Il inteleg ca nu ii convine situatia, probabil ca o percepe ca si cum tie ti-ar fi rusine cu el. Nu stiu daca asta simti, dar...

| Maaria a răspuns:

Buna Volume! Eu te-as sfatuii sa nu mai tii in secret relatia voastra nu conteaza daca pe el il suporta sau nu fetele tu fa doar ce iti zice inima. Eu am patit pe propria mea piele am spus doar unei colege ca am o relatie pentru ca, credeam ca o sa se rada de mine dar nu a fost asa colegele mele au fost dezamagite de mine si acum dupa aproape un an cu una dintre colege nici nu mai vorbeste cu mine din simplul fapt ca am ascuns ca am o relatie. Deci te sfatuiesc sa nu te mai ascunzi si daca o sa se rada de tine nu pune la suflt caci iubirea e mai presus decat orice. Sper ca ti-am fost de folos!

| Cmaremix a răspuns:

Buna,nu trebuie sa te intreseze parere altora, daca vrei si esti pregatita afisativa