| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Am pus acum ceva timp o întrebare în legătură cu o fata. Ca sa dau doar ideile principale: Am fost plecat in Italia, in microbuz am întâlnit o fata, a început să îmi placă de ea, am vorbit cu ea totul ok până aici, după am aflat că fata are prieten si e genul ala de fata mai răsfățată. După ce am ajuns la destinație am mai vb cu ea si am plecat fiecare in drumul nostru. Cat timp am stat in Italia am tot stat cu gândul la fata respectivă si am aflat ziua in care se întoarce in țară. Dupa care au început necazurile: Ai mei voiau să trimită niște bani in tara când trebuia sa mă întorc dar nu intrau banii până să se întoarcă fata asta in tara. Ei mi-au spus stai să intre banii si pleci ( eu nu le supsesem despre fata asta că mi-a fost rușine) și cu ultimii mei bani am decis să plec. Nu am luat cu mine nimic decât hainele si o sticlă de apă, mâncare deloc bani aproape nimic. Deci efectiv am uitat de tot si de toate, doar la fata asta îmi statea gândul. Pe drum am vb iarăși am cerut Facebook ei. Pe urmă am ajuns in România și am avut o discuție cu cineva despre fata asta si persoana respectivă mi-a spus ca ea are prieten de 3 ani cică ( deșii mi se pare cam mult știind ca ea are 17 ani si ala 20 ) și ca nu ar fi de mine, că isi va bate joc de mine etc. Ce ii drept nici eu nu am mai avut o relatie până acum si am 19 ani plus ca nu m-a interesat treaba asta ( nu sunt gay ) doar ca de iesit ieseam cu prietenii la o bere un biliard, chestii dintr-astea. Plus că pe mine nu a avut cine să mă învețe cum sta treaba cu fetele, tată nu am avut si maică-mea de abia daca vorbeste cu mine. In fine revenim la fată: Am făcut atâtea sacrificii doar de mine știute, mi-am mințit rudele si am supărat toată familia cu treaba pe care am făcut-o si stiu ca sunt vinovat si îmi este rusine de mine. Dar acum nu stiu ce să fac... Eu îmi făcusem planul ca o invit undeva in oraș si să ii spun ce simt pentru ea, dar acum intervin câteva chestii : Ea e in relatie cu ala ( sunt 99% sigur ) și nu vreau sa fac o măgărie și să mă bag in treaba asta dar cu toate sacrificiile si tot ce am îndurat. Nu stiu efectiv ce sa mai fac. Știu ca am scris mult dar vă mulțumesc dacă ati citit ce am scris și va rog frumos dați-mi un sfat ceva. Efectiv nu mai pot crying doar la ea îmi sta gândul si nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mergi mai departe. Invit-o.
Mai tarziu s-ar putea sa te oftici ca nu ai facut-o.

Las-o pe ea sa decida daca mai sta cu ala sau il schimba cu tine.

Si spube-i, nu ca repros, toate lucrurile care le-ai facut si sacrificiile pentru a fi cu ea.

| vocea a răspuns:

Singura optiune sa o uiti ar fi sa iti gasesti alte ocupatii, cum ar fi sa iesi cu prietenii, sa te uiti la filme, la seriale.o sa fie mai greu in cazul in care ati fost mult timp impreuna, si crede-ma stiu cum e, sa mergi pe strada si in oras si sa vezi locurile in care ai fost cu persoana respectiva.dar timpul va rezolva asta, te asigur. daca ea nu tine la tine, inseamna ca nu te merita. tine minte ce iti spun acum: ea are de pierdut aici, nu tu.tu nu pierzi nimic, ea nu tine la tine, dar ea a pierdut pe cineva caruia ii pasa.o sa intalnesti intr-o zi, o persoana caruia sa-i pese si care o sa te faca sa realizezi de ce nu a mers cu altcineva. bafta

| Stefanismyname a răspuns:

Cat timp vorbeati amandoi se comporta frumos cu tine? Ti-a zis ca e intr-o relatie, ca-l iubeste pe ala?
Eu zic sa ii dai mesaj si sa ii spui ce simti pentru ea sau sa o inviti in oras

Răspuns utilizator avertizat
| iPaladinus a răspuns:

Important nu este cat de mult iti place, ci cat de mult te place. Iar pentru a afla, trebuie sa ii acorzi timp si sa fii foarte discret incercand sa afli detalii despre relatia ei cu celalalt. Pana la urma, nu este exclus sa intri in belele, daca partenerul ei "miroase" intentiile tale vizavi de ea.
Daca te apropii de ea in calitate de prieten, vei observa ca vei avea ocazia mult mai usor sa afli detalii despre viata si activitatile ei. Cine stie, poate ca relatia cu partenerul ei nu este tocmai prilej de schimbat verighete la altar si ea nu exclude posibilitatea de a cunoaste pe altcineva. Iar daca vezi ca nu vrea fa tot ce este nevoie ca sa o uiti:
Sterge-o din lista de prieteni
Nu mai vorbi cu nimeni despre ea
Sterge-o din lista de prieteni de pe Facebook, da-i chiar IGNORE!
NU asculta/viziona nimic ce iti aduce aminte de ea

Si stai linistit. Daca e treaba sa te refuze, stii si tu ca nu e ultima femeie de pe pamant.

Iti doresc baftawinking

| Adrian5356 a răspuns:

Prietene, sfatul meu este sa incerci sa o uiti daca ea are prieten, nu trebuie sa o ignori dar pur si simplu intreapta-ti toata atentia pe care i-o dai catre alta persoana care merita, eu am facut asta si m-a ajutat foarte mult. Mult noroc!