| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Am nevoie de ajutor într-o problemă. Ieri am mers in Italia cu o cunoștință care avea un microbuz. In fata lângă mine s-a asezat o fată si până la urmă am început sa vorbim si am vorbit si chestii mai mature si chestii mai copilăroase. Pe urma când a venit seara cei mai multi din microbuz s-au culcat si ea punea capul pe umărul meu si adormea de cele mai multe ori zâmbind. Oricum eu nu puteam sa dorm ca nu îmi era somn. De câteva ori a trebuit să mă mut in alt microbuz ca sa se schimbe soferii intre ei ( unul conduce altul se odihnește) si ii părea puțin rau când plecam. Cand am revenit in acel microbuz cu ea mi-a spus ca aia de acolo au facut panaramă pe seama mea cum ca m-ar fi vrăjit si când a venit cineva sa deschida usa la microbuz sa coborâm îmi spuneau chestii de genu : Lasă ca nu iti pleacă gagica nicăieri nu ti-o furăm noi si Hai fugi la gagică ta si râdeau. Cand am ajuns la final ( eu am coborât înaintea ei ) i-am spus atunci sărbători fericite, la multi ani etc. Eu înainte de asta voiam sa ii cer Facebook-ul dar credeți-mă am fost foarte emoționat si nu am reușit decât să ii spun urările acelea. Am aflat ca ea vine înapoi in țara in aceeasi zii cu același microbuz ca si mine. Si nu stiu ce sa fac : Sa o caut pe Facebook si sa încep sa vb cu ea... Dar îmi e sa par un disperat in ochii ei. Sau când venim in tara sa ii explic ca nu am putut sa il cer din cauza emoțiilor. Stiu am scris mult dar încet sa explic cat mai bine situația. Eu in situatii din astea mă emotionez repede si ma cam blochez. In alte chestii sunt ca stana de piatra dar la chestii de genul ma pierd. Ce si cum aș putea sa fac? Va rog mult dați-mi un sfat ceva.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce să amâni? Spune-i că așa ești tu, mai „aerian", dar numai din cauza ei!
rolling on the floor

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru mihai69):

Pai eu spuneam sa aștept pana plecam si atunci ii spun ca voiam să ii cer Facebook -ul dar m-am emotionat atunci.

| Alin1423 a răspuns:

Si eu sunt la fel cand sunt emotionat ma blochez si trebuie sa stau 10 ani sa ma gandesc ce sa ii spun dar mai bine poti fi sincer cu ea decat sa o minti sau sa ii bagi abureli...eu zic ca mai bine ai fi sincer cu ea.
Inteleg ca am de abia 11 ani dar crede-ma ca e mai bine...

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Alin1423):

Chestia nu e ca ii bag vrajeli sau cv de genul. Nu sunt genul ala de om. Dar nu stiu efectiv ce ar trebui sa fac... Sa astept pana atunci când plecam? Sau sa vb cu ea acum?

| Alin1423 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Aa scuze nu am inteles eu bine atunci eu zic sa vb acum cu ea.dar pana la urma faci ce vrei.