| SaRRaMea a întrebat:

Am sa va povestesc ceva:

Eu sunt in clasa a 6-a si am 13 ani si m-am nascut pe 6 mai si este un baiat care este in clasa a 8-a si are 15 ani si este inascut pe 7 mai si eu il plac, dar deasemenea si inca 1 dintre cele mei bune 3 prietene. Suntem gen BFF. Si una dintre ele il place pe baiatul pe care il plac si eu, dar nimeni nu stie ca mie imi place de baiatul acela. Si foarte multa lume stie sa prietenei mele ii place de acel baiat (pe care il plac si eu). Si vine fata acea pe care il place si ea si imi zice:,, Ah ce bine, o sa imi faca Andreea ( andreea este una dintre BFF) lipeala cu baiatul pe care il place (pe care il plac si eu). Si cand am auzit asta eu m-am prefacut ca nu imi pasa si i-am urat succes dar de fapt gandeam( off doamne, nu te atinge de el) dar nu i-am putut zice asta deoarece nu am vrut sa stie cineva ca imi place de el. Si Andreea mi-a zis mie si celeilalte prietene din BFF ( cea care il place pe baiatul pe care il plac si eu ) ne-a zis ca atunci cand a vorbit cu el la telefon ca sa ii zica vorbe bun despre fata care il plac pe baiat, doar ca baiatul a zis ca da este frumusica doar ca este foarte mica de statura ( si chiar este mica de statura, foarte mica), si a zis ca nu o prea place ca nu este genul ei. Si cand am auzit asta totusi imi aprea rau dar si eram satiasfacuta ca nu o placea.

Deci intrebarea este: Cum sa fac ca sa nu arat ca sunt geloasa? ca pur si simplu imi vine sa plang de fata cu ele si ele nici macar nu stiu ca il plac( nu vreau sa afle).

Inca ceva: Baiatul pe care il plac, nu am vorbit cu el niciodata darl-am prins de rare ori cum se uita la mine, fratele meu care este in clasa cu mine este prieten bun cu baiatul pe care il plac.
Baiatul pe care il plac este taur eu taur el este pe 7 mai eu pe 6 mai el este brunet ochi caprui si slab si inalt si eu exact la fel.

Dau funda la cine imi raspunde la intrebarea: Cum sa fac ca sa nu arat ca sunt geloasa? ca pur si simplu imi vine sa plang de fata cu ele si ele nici macar nu stiu ca il plac( nu vreau sa afle).

DAU FUNDA SI VA PWP ANTICIPAT.

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

De ce nu ii spui acelui baiat ca il placi?
El habar nu are si mai vrei sa nu fie prieten cu nici o fata.
Ia-ti inima in dinti si arata-i baiatului ca il placi si atunci nici nu vei mai avea de ce sa fi geloasa.
Poate ca vei face tu pe alte fete sa fie geloase pe tine.happy

3 răspunsuri:
| alexxa a răspuns:

Daca tu nu le spui prietenelor tale asta imi pare rau sa iti spun dar nu sunteti BFF deloc.Incearca sa vorbesti cu ele si vor intelege.De acolo vine ajutorul nu de aici. Si daca el nu stie ca il placi nu ar trebui sa ai asteptari asa mari de la el.

| SaRRaMea explică:

As merge la el sa ii arat ca il plac oar ca sunt foarte timida si nu vreau, pur si simplu nu ma simt in stare, as vrea sa faca el asta.

| Wolfy5 a răspuns:

Pai pur si simplu prefate ca nu iti prea pasa de acea chestie, si ai grija sa nu te dai de gol...