| SaRRaMea a întrebat:

Este un baiat la scoala in clasa a 8-a si eu sunt in a 6-a. am 13 ani iar el tocmai a implinit 15.

Povestea incepe asa:

Eu am 3 prietene foarte foarte bune si 1 frate care este in clasa cu mine. 2 dintre prietenele mele le place de baiatul acela din a 8-a si mie si celelaitei prietene de-a mea nu il place deloc si mie la fel. Doar ca dupa o saptamana-2 mi s-a parut altfel, intr-un sens bun. Uneia dintre prietenele mele a inceput sa nu prea ii mai placa de el. Eu stau in pauze foarte mult afara cu prietenele mele, in fata scoli si baiatul respectiv face la fel cu mai multi amici din clasa s-a. In ultima vreme am inceput sa il zaresc pe el numai dintr-o multime de elevi, cand ies afara ma uit sa vad daca este si el si intrebarea este: Daca il plac sau nu.
Eu prefer sa nu pentru ca la incepu eu nu il placeam deloc si nu as vrea sa imi placa de el doarece el este ca toti copii de a 8-a nimic diferit si special, dar a inceput sa fie altfel in ochii mei. Eu sunt prietena cu unul dintre prietenii lui buni. Fratele meu este si el deasemena prieten cu baiatul respectiv. Cand eu stau pe banca in fata scoli cu fetele vine si fratele meu si ma saluta si vine si baiatul respectiv. Si cand il vad ma simt asa de frumoasa si de draguta si de unica.

Doar ca am aflat ca tocmai s-a certat cu unu dintre prietenii sai( ala pe care eu il cunosc). el i-a zis fratelui meu dc s-a certat cu baiatul respectiv, si a zis ca el comenteaza si alte chesti. Cand am auzit asta m-am gandit ca am multe in comun cu el: el este taur si eu sunt taur, el este inascut pe 7 mai si eu pe 6 mai, el comenteaza fata de prieteni si eu fac exact la fel, mi s-a mai zis ca comentez si mi-au zis si prietenii si fratele meu si sora mea meai mare cu 7 ani.

Deci, cum aflu daca ma place sau daca il plac?/
FUNDA + VOT

PS: El etse popular eu nu sunt foarte populara, este slab ochi caprui eu la fel si nu am vorbit cu el in viata mea si l-am prin doar de 2-3 ori ca se uita la mine.

Va rog, sper ca ma puteti ajuta, ca nu am cui sa ii spun ca nu vreau sa afle nimeni, va rog si va pup :*:X

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Si de ce nu te bagi cu el in seama? laughing o discutie oarecare sa il cunosti mai bine... degeaba vrei tu sa vorbesti cu el atata timp cat nu-l cunosti, lucruri in comun sa im seriosi asta nu inseamna ca nu poate sa fie un magar cu o fata sau altceva happy asa ca ai griaj vorbeste cu el si vezi si tu intai ce e de capul lui. Multe fete se inseala in privinta barbatilor, multe fac ca tine, vad asemananrea intre ele si respectivii parteneri dar nu stau sa ii cunoasca si ajung sa fie ranite mai tarziu. Totusi ai 13 ani esti mica, treaba ta, dar ti-am zis ai grija.

| Mowgly_Mc_1997 a răspuns:

laughing)eu seman cu cel descris de tine, in afar de data nasterii, fii curajoasa du-te si arata-i cat de mult ti la el.Nu conteaza varsta conteaza ce simti pentru o persoana.Du-te arata-i ca il placi, fiindca eu asa cred ca simti pentru el. Orice fata se simte frumoasa in fata unui baiat pentru care simte ceva.