| puyutzmyk a întrebat:

Eu am o mica problema la scoala!
In clasa am doua colege pe nume Aura si Andreea!
Eu cu Aura am fost prietene din clasa aV-a si in clasa aVII-a cand am lipsit eu cateva zile Aura mi-a zis sa fim toate trei prietene, eu una am acceptat avand incredere in Aura, si dupa 2 saptamani Aura ma lasa balta si se imprieteneste cu Andreea si eu am ramas singura. Dupa 5 sapt imi cere se ne impacam si eu accept. Raman prietena cu Aura 3 luni si ea iar se imprieteneste cu Andreea si au fost prietene 4-5 luni si vine iar la mine. Andreea vrea sa fie prietena cu mine si eu accept ca sa vada si Aura cum e sa fi sigura, si timp de 2 luni cand am fost prietena cu Andreea n-eam atasat una de cealalta ca doua surori, eu am mintit-o cu ceva minor pe Andreea si ea mi-a zis sa nu vorbim cu Aura si eu am vorbit si s-a suparat pe mine. Tot odata eu am stat cu Aura de vorba 1 ora si am ajuns la intelegerea sa ne impacam. A doua zi imi pare rau de alegerea facuta...si raman prietena in continuare cu Andreea imi cer scuze, in fine si seara accept sa fiu prietena cu Aura. A doua zi am avut surpriza sa vad ca Aura si Andreea sunt prietene. Aurei ii pare rau ca sa imapacat cu Andreea si iar vine la mine. Am fost noi doua prietene 2 saptamani si ne-am certat si am stat de vorba si ea imi zice,,ca-i pare rau ca sa impacat cu mine ca prietena ca mine mai bine lipsa" si ca,,sunt nesimtita ca o mint" dar eu nu o mint ea ma minte. daca fac ca ea nu-i bine daca nu fac ca tot nu-i bine. Azi la scoala a inceput cu figuri, cu fite si multe altelema jignea pe la spate, si ANdreea mi-a zis daca vreau sa fiu prietena cu ea si am zis ca nu stiu ce sa fac. Dar Aura imi spune sa nu vb cu Andreea dar ea vorbeste cu ea..si nu stiu ce sa mai cred. Andreea ma face mereu sa rad, este draguta, iar Aura cand plang sau sunt suparata imi este alaturi si ma face mereu sa ma enervez si multe altele.ei ii place de un baiat si daca il bag inseama spune ca ma du la el.iar Andrea nu este asa. CE SFATURI IMI DATI? VA ROG FARA MISTOURI! CE SA FAC SI CE SA ALEG?
PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS FundaFELICITARE!
MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| DdoarEuuu a răspuns:

Stiu cum e, si eu acum cateva luni eram prietena cu alte 2 fete, nu le dau nume dar o sa le semnez cu cate o literea.
Deci acum 4 luni eu cu A si M eram cele mai bune prietene, de nedespartit, pana la un moment dat cand A si-a luat fite, nu o mai suportam de loc, nu ne mai intelegeam, asa ca am decis sa rup prietenia cu ea si am ramas prietena cu M, dar M asta se tot pupa in fund cu A, (scuza-mi expresia) si am vrut sa ai arat si lui M ce fel de persoana este A, si timp de 1 saptaman sau 2 nu prea si-au vorbit cine stie ce, adica nu cum facea inainte, dar dupa s-au impacat, si eu nu le-am mai zis nimic, m-am dal la o parte si le-am lasat pe ele, acum eu mi-am gasit alta fata cu care ma inteleg perfect, parca nu e adevarata prietenia noastra, (intr-un sens bun, foarte bun ).
Si in legatura cu baitu, ce conteaza ce spune ea, nu, este proprietatea ei, daca baiatu iti spune sa nu stai langa el sau cu el, tu nu o faci, iti gasesti altceva mai bun, in clasa sau in scoala, dar ai grija sa nu fie mai mic ca tine!
Sper ca te-am ajutat cu cea ma putut, si ca nu te-am incurcat, Succes cu cea ce o sa faci!happy

Răspuns utilizator avertizat
| LisaBon a răspuns (pentru puyutzmyk):

Dati foc!

| DdoarEuuu a răspuns (pentru puyutzmyk):

Gaseste alt baiat, un prieten de-al lui unu foarte bun cu care sa te intelegi si tu! daca nu te dai pe langa el, da-te pe langa prietenii lui!

| aley03 a răspuns (pentru LisaBon):

Ba da tu nu sti sa citesti a zis fara mistouri tu chiar nu ai bunul simt

Răspuns utilizator avertizat
| DdoarEuuu a răspuns (pentru puyutzmyk):

F***i una in fata laughing)...

Răspuns utilizator avertizat
| LisaBon a răspuns (pentru aley03):

Mai invata putin limba romana, si pe urma sa vii cu comentarii la adresa mea.

16 răspunsuri:
| DdoarEuuu a răspuns:

Pai ii dai una si ii zici ca a fost din greseala ca te grabeai laughing), sau ca din instinct!laughing)) (articulatile astea ) laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| DdoarEuuu a răspuns:

Inventeaza, spune-i ca ai poze cu ea, videoclipuri filmate in posturi nasoale, stiu si eu ....si ce daca iti avs pune secretele, sunt mari?,,, nu are nimic, spune-i ca ti-ai facut alti prieteni...+ me

Răspuns utilizator avertizat
| UnOmGanditor a răspuns:

Mai voi sunteti un trio de comedie. Aveti 12 ani fiecare nu? La varsta de 12 ani e greu sa intelegi ca prietenii nu se aleg ci se dobandesc, si va sfatuiesc sa va imprieteniti toate trei si gata.

Răspuns utilizator avertizat