| Krys99 a întrebat:

Am sa va spun povestea mea thinking In luna mai am intalnit un baiat si peste o saptamana am inceput sa iesim impreuna happy l-am iubit ffff mult chestia era ca... el era din Timisoara si eu sunt din Drobeta Turnu Severin happy nu ne vazusem deloc si poate parea ciudat dar il iubeam mult happy am aflat ca ma insela si m-am despartit de el insa a venit cu masini 400 km ca sa ne impacam dar l-am refuzat happy nu vroiam sa il iert pentru ca m-am simtit tradata si cand i-am spus asta m-a sarutat (app el are 19 ani). nu am cedat si mi-a spus "Plec in Germania! Daca tu nu vrei sa fi cu mine nu am de ce sa raman aici! Ma intorc peste un an!" si nu a mintit...a plecat in Germania happy

am plans multe nopti si dupa 2 luni (noi ne-am despartit in iulie) am intalnit pe altcineva si am crezut ca totul va fi altfel...si oarecum este happy cel de acum este un baiat extraordina, romantic si atent...imi da tot felul de cadouri si am toata atentia de care am nevoie dar mereu ma gandesc la fostul si la acel sarut si stiu ca in fiecare zi sunt mai aproape de acea zi in care se va intoarce happy imi e frica sa ii spun asta actualului pentru ca sunt prima lui iubita si imi e tare tare frica sa nu il ranesc, pentru ca stiu ce inseamna sa fi ranit si sa te doara

Cred ca inca inima mea e la fostul (mentionez ca el a fost primul meu iubit REAL)
Odata cand m-am certat cu actualul mi-a zburat mintea la fostul si am izbucnit in plans sad nu m-am mai putut opri ceva timp iar cand mama mi-a spus odata: "Nu si-a batut joc de tine cum credeai! Te asigur! Intentiile lui erau reale si era un baiat cu mult bun-simt!" iar am inceput sa plang sad

Ce ziceti ca ar trebui sa fac? sad

Va multumesc ca ati citit tot romanul asta laughing)

PS: Am 13 ani happy

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

La aceasta varsta,bati de fapt la portile iubirii,ii cunosti primii fiori, sortezi, alegi si este normal sa fie asa! Peste ceva ani nu vei mai plange dupa anteriorul ci vei rade de naivitatea ta, vei intelege si vei invata ce e acela,, iubit REAL'' cum spui tu acum!

9 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Cu toate ca dragostea a venit cam repede la tine...as spune sa pastrezi ce ai langa tine!

| serendipity8300 a răspuns:

Se spune ca toti baieti pe care ii iubim ai ceva in comun cu prima dragoste. Ca incercam sa retraim aceleasi sentimente si avem impresia ca doar cu el exista. Tu esti in momentul in care vrei sa simti aceeasi dragoste si crezi ca doar el ti-o poate oferi. Eu zic sa treci mai departe poate a fost prima ta dragoste, dar te-a facut sa suferi si va repeta gestul si data viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai făcut o mare greşeală, implicându-te într-o relaţie aşa devreme, mai ales că nu ai avut sentimente pentru el.Nu are rost să lungeşti această relaţie.E evident că îl iubeşti pe fostul şi îţi doreşti să-i mai acorzi o şansă. Sfatul meu este să te hotărăşti (cu toate că ar trebui să fie evident) cu cine doreşti să rămâi.
În zadar e atent,romantic,extraordinar iubitul tău, dacă nu îl iubeşti, iar gândul îţi zboară deseori la celălalt.

Vorbeşte cu mămica ta, dacă tot cunoaşte situaţia şi analizează puţin lucrurile.
Cel mai dureros lucru este să stai cu cineva din milă, să ştii.
Îţi doresc succes!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna daca avea intentii bune cu tine nu te insela, statea doar cu tine! stai cu cel care esti acum si bucurate de aceste clipe, iar gandul este normal sa-ti zboare la fostul! ai grija de tine

| Ycu a răspuns:

Fii atenta, te trezesti la 7 dimineata, dai pe Disney Channel, te uiti la Mickey Mouse, si te invata el cum sa folosesti MickUnealta Secreta, toate cele bune, nu fii naiva Mos Craciun exista.

| BonneLess a răspuns (pentru Ycu):

Alt nebun laughing esti preferatuuuuu' meu :X

| CeInteleptul a răspuns:

Pai cât timp a fost el plecat tu nu ai mai vorbit pe FB sau pe mess? deloc.
Dragoste ai făcut cu el?- cu primul
dar cu al doilea?

și ăsta e un element important în ecuație.

ce-i în mână nu-i miniciună.
și el e la timișoara. tu ai 13 ani. trebuie să termini liceul încă 4 ani, el vrea să facă bani să muncească să-și facă un viitor.

| DenySmith a răspuns:

Tu nu vrei sa-l ranesti pe actualul, dar daca el nu te are cu adevarat, pentru ca te gandesti la fostul, degeaba te mai are. Daca il mai placi si invers, eu zic sa va bagati impreuna..Nu se stie cand e prea tarziu.

| Krys99 explică:

Va multumesc mult tuturor pentru raspunsuri big hug Mi-au placut aproape toate raspunsurile happy big hug va pup dulce
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! :*