| Anonim_8142 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat de la voi.Am o relatie de un an jumate! La inceputul relatiei se purta foarte foarte frumos cu mine zicea ca o int persoana perfecta pentru el ca is tot ce are mai scump, avea intotdeuna grija de mine cand ne certam nu stia ce sa faca sa ne impacam. iar eu eram ceea ce se purta mai rece! Insa de cateva luni se este fix invers.acum eu il iubesc enorm de mult si el se poarta rece. Cand se enerveaza sau cand ne certam ma face proasta, nebuna.si altele dar dupa ce se calmeaza ii pare rau.eu il iert de fiecare data! Cand il intreb daca ma iubeste zice ca da.pe o parte simt asta dar nu-mi place ca imi vorbeste urat.pe strada se uita dupa fete. M-am cam saturat si eu sa se poarte asa urat cu mine dar il iubesc... A fost primul baiat din viata mea.Nu stiu ce sa mai fac dati-mi si mie un sfat va rog:*

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E nu-i problema asta in viata prima persoana iubita nu ramane definitiva iubitul adevarat il vei gasi poate dupa ce cunosti vreo 4 baieti sau mai incolo, nu-i da importanta multa ca nu se merita

| foxi a răspuns:

Impuneti punctul de vedere! daca nu intelege, renunta! dragoste cu sila nu merge!

| GyeBaek a răspuns:

Poate s-a plictisit de tine, propune-i sa faceti ceva nou[in nici un caz ceva cu s si e si x}dar ceva nou care sa va apropie.

| flory_9483 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mai faci o schimbare in relatie, de exemplu cum ar fi: cand va certati nu ii mai da niciun sms.nu il suna.lasa-l pe el. Poate vrea o pauza, sa vada cum este fara tine.

| Vadik a răspuns:

De asta si ierti de fie ce data! ca e primul baiat din viata ta! dac te iubeste no sa te jigneeasca nikiodata! eu propun urmatoarea: fa o farsa! roaga o prietena de-a ta sa ii faca ochisori! daca se da ispitei! atunci puen STOP realtiei! sper s incerci! (P. S. cel ce iubeste nu se da provocarii) pa Bafta

| Sarpedan a răspuns:

Cauta pe altul, e plictisit de tine, dar nu a gasit cu cine sa te inlocuiasca.

| gogusamsung a răspuns:

Fă o listă cu plusuri și minusuri și vezi care sunt mai multe.
Comportă-te și tu la fel: uită-te după băieți pe stradă și ce mai face el. Încetează cu întrebările despre iubire și alte căcaturi. Sentimentele se arată, nu se spun, plus că asta denotă nesiguranță din partea ta, chestie care îl face pe el să preia controlul relației.

În timpul ăsta, ieși in lume plimbă-te, fă-ți prieteni. În felul ăsta o să vezi că universul tău nu se învârte în jurul lui și o să înțelegi că într-o relație cea mai importantă persoană ești tu. Îți va fi foarte ușor să decizi ce ai de făcut când vezi și cealaltă parte a vieții tale. Nah, nu știu situația concretă, deci nu pot să îți spun de ce reacționează așa sau cum ar trebui să răspunzi, dar adu-ți aminte de lucrurile astea de fiecare dată când simte nevoia să demonstreze originile rasei umane.

Numai bine!

| Deborah345 a răspuns:

Buna! am ramas uimita cand am vazut ce ai scris. exact in aceeasi situatie sunt si eu cu prietenul meu(doar ca nu "are treaba cu fetele") in rest exact exact. lasa-mi un mesaj cu id tau de mess pe privat sa mai discutam. daca tot ne asemanam poate ne putem ajuta una pe alta. :*

| ildyco1 a răspuns:

Buna, sunt 2 posibilitati, 1sentimentele lui sau schimbat. 2vrea sa te faca sa vezi cum se simtea el cand tu erai rece cu el.Cred ca cel mai bine ar fi sa discutati sa ii spui ce gandesti si mai ales ca te ai saturat sa se parte asa cu tine.Si cel mai important nu iti pierde demnitatea nici o iubire din lume nu merita sa te umilesti pentru ia e si o vb cine te face sa plangi nu te iubeste, iar cine te iubeste nu te va face sa plangi.