| Alleeeeeeee a întrebat:

Hei..Sunt cu un baiat de 4 luni. Timp de 2 luni, ne-am certat in fiecare zi, din cauza geloziilor lui absurde si alte chestii, dupa un timp, s-a cumintit sa zic asa, dupa ce era sa ne despartim ca ma saturasem de atata cearta. l-am iertat, fiidnca imi promisese ca nu o sa mai ma faca sa sufar, si ca nu o sa mai fie asa gelos. Dar, dintr-o prostie, am ajuns la cearta. mi-a reprosat tot felul de lucruri: ca nu-l iubesc, ca nu mi-e dor de el, ca sunt rece. Acum, eu am decis de 2 zile, sa ne despatim, m-am saturat de atata cearta, si sa sufar tot eu ca o proasta. Acum el tot se roaga de mine sa ne impacam, ca s-a schimbat, ca numai e gelos, ca numai incepe cearta, ca sunt totul pentru, ca ma iubeste enorm si chestii. insa, eu nu stiu ce sa fac, sa-l iert, sau sa ne despartim. ajutor, pls sad

5 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

Nu merita nicio sansa. Ajunge cate sanse i-ai oferit! Nu mai crede in promisiunile lui, pentru ca iti arunca niste vorbe doar ca sa te aiba inapoi.Nu te merita.Baietii care promit ceva, si nu se tin de promisiune, si apoi repeta greselile facute, nu merita ca sa stai cu ei, si sa ti se faca mila sa le mai dai o sansa. Daca acorzi prea multe sanse, se tot obisnuieste cu asta, si are impresia ca daca va gresii mereu, tu vei continua sa-l ierti. Pune punct relatiei, si lasa-l.Iti poti gasi un baiat care sa te faca fericita, nu sa suferi.

| aculaR18 a răspuns:

Mai acorda-i o sansa, dar doar UNA si spune-i chestia asta. Fii si tu mai dragastoasa si fa-l sa simta ca esti acolo, langa el. Spune-i ca nu are de ce sa fie gelos pentru ca tu il iubesti doar pe el. Sper sa va tina de data asta. Bafta! :*

| Alleeeeeeee explică (pentru aculaR18):

I-am mai dat 1000 de sanse, si mereu m-a dezamagit sad.

| aculaR18 a răspuns (pentru Alleeeeeeee):

Nu stiu ce sa-ti spun atunci, da-mi mesaj in privat si povesteste-mi despre el mai mult, poate gasesc o solutie.

| ovidiu2295 a răspuns:

Ar trebui sa va impacati pentru ca din cate spui suferiti aman2. Incearca sa il schimbi fara sa il ameninti. Gelozia este ca o boala, nu poti scapa de ea chiar daca vrei. Si cat despre el probabil e gelos din cauza ca nu vrea sa te piarda, ar vrea sa fii numai al lui si atat.