| Mihhhhai a întrebat:

Iubesc o fata enorm. E totul pentru mine. Problema e ca in ultimul timp fuge de mine. Ne certam si parca uita ca exist. Nu ma cauta,nimic.
Suntem total diferiti dar nu vreau sa dau vina pe asta pentru racirea ei,si totusi,pe ce sa dau?
Sunt un tip 'lipicios', imi place sa iubesc. Imi place s-o fac sa se simta iubita, frumoasa,respectata. Dar parca deja s-a saturat de mine,nici nu stiu.
M-a inselat o data. Am iertat-o. Am iertat-o asa cum o fac mereu,pentru ca o iubesc si simt ca indiferent ce mi-ar face as putea s-o iert. Nu-i vad defecte, pentru mine e perfecta.
Dar de ce fuge de mine? De ce r asa rece? Oare pentru ca stie ca o pot ierta mereu? Sau nu ma mai iubeste?
Cu ce i-am gresit?

Sfaturi, va rog.
Funda.

5 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Sa cam plictisit de atat dragoste! trebuia sa o mai lasi sa respire ai pierdut-ohappy

| stark47 a răspuns:

Cand obtii un lucru foarte usor, tinzi sa nu tii atat de mult la el. daca ea obtine iertarea si sentimentele tale atat de usor, se prea poate sa nu le pretuiasca asa cum ai dori tu.
iar daca deja te-a inselat...boy,move on

| corhaz a răspuns:

Te-a inselat gata nu te iubeste si va face si la urmatoarea ocazie. spune-i ca vrei sa te desparti de ea si daca reactioneaza intr-un fel vei vedea daca te mai iubeste sau nu. daca nu i va pasa ce zici clar ca asta asteapta

| AndreyBorona a răspuns:

Nu ai gresit, stiu cum te simnti, stiu ca doare dar probabil nu te iubeste, daca te inseala doua oara uit-o, spune-i ce simnti, si daca nu isi schimba atitudinea nu are rost sa te mai chinui.
FI TARE!

| Villy09 a răspuns:

Cat de multe de asemanam amice.Si eu sunt la fel de sensibil, iubesc mult si dau totul pentru persoana pe care o iubesc.La mine e putin diferit,nu m-a inselat,suntem diferiti in sensul ca eu sunt gelos si prefer sa stam acasa si sa vorbim pe internet daca chiar,dar chiar nu se poate sa ne vedem dar ea e genul care vrea sa iasa in oras cu prietenele si uneori apar si baietii care ma omoara.
Sa revenim la tine,in primul rand,nu ne-ai zis daca sunteti impreuna, daca da, probabil ca se simte vinovata ca te-a inselat si tu ai iertat-o sau poate e cum ai zis si tu, vede ca o ierti si acum isi permite, cam in situatia asta sunt si eu.Desi e greu,iti dau un sfat,las-o cateva zile singura,incearca sa fii indiferent,putin dur,sa vada ca poti fara ea ( nu conteaza ca nu poti,macar prefa-te) si vezi daca te cauta,inseamna ca tine la tine si altul a fost motivul pentru care te-a evitat,daca nu,uita de ea, nu merita, dupa ce ai scris aici tu esti un baiat de treaba care nu ar trebui sa stea cu orice fata care nu face nimic, sa stii ca te inteleg.
Dar nu ne-ai zis, ea ti-a spus vreodata ca te iubeste? Sau stii ca tine la tine sau tu esti cel care a tras mereu si ea doar a stat?
Succes