| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrb. Dupa menstruatie am avut contact sexual protejat, problema este ca am avut sperma pe mana si dupa ce s a uscat m am atins in zona intima. Credeti ca pot fi insarcinata? Precizez ca mai am 2 sapt pana la menstruatie

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile descrise de tine, adica imediat dupa menstruatie cand posibilitatea instalarii unei sarcini este foarte mica si "o insamantare" cu niste spermatozoizi uscati este practic imposibila. Poti fi linistita, nu exista nici un motiv sa te stresezi. pa, pa.

| lex79 a răspuns:

Cu sperma uscata nu.

unde stai de nu ai apa si sapun?

| Sidonia07 a răspuns:

Sa nu cumperi prezervative straight facenu esti insarcinata, dar ai face bine sa mai citesti si tu una alta. daca viitoare o sa stii ca nu poti ramane insarcinata daca ai sperma pe mana straight face