| eu_1420 a întrebat:

Luna trecuta mi-a vn menstruatia pe data de 8, dar pe 10 nu mai era nici o picatura.de atunci am o stare de somn, greata si mentionez ca am fc dragoste fara sa ne protejam fara a ejacula in mine...totusi e posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca e posibil. Metoda folosita de voi are risc de sarcina cuprins intre 4 si 27% in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti. Acea sangerare e posibil sa fii fost nu menstra ci o sangerare de implantare a sarcinii. Dar nu e obligatoriu sa fie asa, fa-ti un test de sarcina si apoi du-te la ginecolog.

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, e posibil, fa un test de sarcina.

| ElenaMaria a răspuns:

Draga mea ai sanse sa fii ramas gravida. Uneori cand se instaleaza sarcina apar cateva scurgeri de sange care mimeaza oarecum menstruatia. Dar daca in cele 2 zile a curs foarte mult poate sa nu fie de la sarcina.Pentru ca menstrele nu seamana intre ele si uneori e posibil sa tina mai putin. Fa un test de sarcina dupa 21 de zile de la contact ca sa fie concludent daca iese negativ repetal la 48 de ore. Testul de sarcina sa fie facut din urina de dimineata pentru ca atunci este mai concetrat hormonul care trebuie detectat de test. Sper sa fie ce iti doresti tu!
O seara frumoasa!

| elenac a răspuns:

E posibil si sa fii gravida si din cauza stresului.totusi du-te ia un test de sarcina costa putin in farmacie

| janynn a răspuns:

Sintomele variaza de la femeie la femeie. poate esti asa si dn cauza ca esti stresata. dar esti si f posibil sa fii insarcinata, deoarece inainte de a ejacula exista un lichid care contine suficienti spermatozoizi pentru a putea ramane insarcinata! fa`ti un tes dk au trecut 2 saptamani si afla rezultatul.asteptam vesti bafta!:*

| ZxPoox a răspuns:

Pot sa vin la botez?batting eyelashes Glumesc. Ia-ti un test de sarcina, e cea mai buna metoda de a afla daca esti sau nu.

| narcisa_8097 a răspuns:

Fata esti insarcinata

| Ada_4823 a răspuns:

Nu v-ati protejat deci e posibil.