| lulu_2700 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 3 ani si la inceputul relatiei foloseam prezervativul, dupa o perioada de 4-5 luni am inceput sa nu ne mai protejam, nici el si nici eu si cu toate astea nu s-a intamplat sa raman niciodata insarcinata.Nu ejaculeaza in mine dar totusi nu imi explic cum de macar o data nu s-a itamplat sa raman insarcinata? La examenul ginecologic nu mi-a iesit ca as avea vreo problema sa fiu sterila sau ceva de genul.Deci care sa fie cauza?

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sper ca va doriti un copil, altfel nu vad de ce ati renunta la prezervative. Sper ca ati facut testele pentru ITS-uri inainte sa nu mai folositi prezervativele. Motivele pentru care nu ai ramas sunt: 1. cumva, nu v-ati sincronizat sexul cu ovulatia. 2. unul dintre voi (sau amandoi) e(sunteti) steril(i). 3. incredibil noroc ca niciun spermatozoid sa nu ajunga in vagin inainte ca prietenul tau sa se retraga. In alta ordine de idei, la un simplu examen ginecologic nu iti poate spune daca esti fertila sau nu. Pentru asta se fac analize speciale, pe care le poti solicita ginecologului.

| Frogie a răspuns:

Aceeasi chestie mi se intampla si mie... nu pot sa`mi explic... straight face noi am discutat pe tema asta... du`te cu el la doctor poate un a ta este problema ci a lui... altcumva nu am cum s t ajut...si noi am ramas cu nedumerirea asta...

| M.J. a răspuns:

Poate ca e el steril... dar sa iti spun ceva... mi-am inceput viata sexuala de vreo jumatate de an...si nu m-am protejat niciodata si la fel ca la tine, nu a ejaculat in mine si nu am ramas insarcinata

| byank a răspuns:

Mai psiholoago, nu stiu de ce dar de fiecare data cand dai tu un raspuns sunt perfect de caorrd cu tine si nu imi simt nevoia sa mai zic nimic pentru a completa. esti tare rau!

| ullyse a răspuns:

Eu numai fara am facut-o cu iubita mea si nu ramane din aceeasi cauza... ca ma retrag la timp si sunt foarte constient de corpul meu si reactiile lui. E destul de grelut pentru el, sa stii, ca multi barbati nu se pot abtine si uite asa peste noua luni auzi zgomote ciudate de copil in dormitor happy

| VladDu a răspuns:

" ...niciodata insarcinata.Nu ejaculeaza in mine dar..."
Cum ai vrea sa ramai insarcinata?

| bonny a răspuns:

Mai bine faci un test