| aswderat a întrebat:

Buna TPU... am si eu o intrebare pentru fete sunt indragostita de iubitul prietenei mele si nuss daca ma place cum pot afla adica el da semne ca mar place dar nu sunt sigura astept raspunsul vostru

Răspuns Câştigător
| xDeyaa a răspuns:

Daca te-ai indragostit si vezi ca de-abia mai poti respira cand il zaresti, mai bine evita sa
iesi cu ei, este suficient sa te vezi numai cu ea si nu o lasa sa iti povesteasca tot ce se intampla intre ei, schimba subiectul si treci peste, nu este nevoie sa te torturezi singura pentru a fi o prietena buna. Nu trebuie sa ii spui ei ca tu te-ai indragostit de cine nu trebuie, nu are rost sa o faci sa isi faca griji, sa inceapa sa se gandeasca daca nu cumva si el te place pe tine si astfel sa devina geloasa si sa se produca certuri intre ei din cauza ta.

| aswderat explică (pentru xDeyaa):

Mersi pentru raspuns dar este normal ca el sa ii ceara nr meu de telefon adica mi sa parur ciudat...

7 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Da-te pe langa el, dar dupaceea o sa se supere prietena ta pe tine.

| RKFloryyST a răspuns:

CE? tu vrei sa alegi un baiat de care oricum o sa te desparti dupa ceva timp si sa o pierzi pe prietena ta?

| Deliazxcvbnm a răspuns:

O prietena adevarata nu ar incerca sa ii ia prietenul! Mai ales daca ea l ` a placut inaintea ta ~! Trec si eu prina ceasi situatie, prietena mea cea mai buna e indragostita de baiatul cu care sunt de aproape 4 luni! E ingrozitor! Dar daca tu incerci sa te pui cu el este un lucru extrem de urat! PRIETENIA e mereu mai presus!

| aswderat explică (pentru Deliazxcvbnm):

Dar am uitat sa mentionez eu nu vreau sa ii despart pe ei adica doar vreau sa aflu daca mar place

| RoxxyyFoxxyy a răspuns:

Sa stii ca te inteleg adica chiar te inteleg pentru ca ne cunoastem...doamne esti chiar prosta adica tu odata ce nu mai esti prietena cu diana zic eu ca merita sa aflii cat mai multe despre el dar nu sa te dai la el asta ar fi urat spun doar sa aflii informatii despre el...

| aswderat explică (pentru RoxxyyFoxxyy):

Ai dreptate adica mi-ai dat un sfat bun dar nuss ce sa cred daca nu ma place?