| nadaparaelmundo a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare pentru voi am fost prietena buna adica nu stiu daca inca sunt prietena (el zice ca da) cu un baiat, el are iubita cu toate astea se dadea la mine...in ultimul timp s-a indepartat de mine.nu mai iesim afara(iesam aproape zilnic), ce pot face sa reluam prietenia?

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ii spui in fata ceea ce simti.

| aleali a răspuns:

Probabli fata cu care e acum e deranjata de prietenia voastra si petrece mai mult timp cu ea, daca vrei sa fi din nou prietena cu el vorbeste si cu prietena lui altfel vor aparea probleme in relatia lor si asta deranjeaza pe fiecare dintre noi.De exemplu si eu eram prietene foarte buna cu un vecin iar acum vorbim doar pe net din an in paste si cand ne intalnim la fel eu am prieten anul viitor va fi sotul meu iar(vecinu) el are prietena nu ne mai permite timpul sa ii multumim pe toti trebuie sa intelegi si tuhappy. Poate cu timpul din intalnire in intalnire va reveni cel putin 50la suta din relatia de dinaintehappy