| Ğίααα a întrebat:

Deciii... s`ncep laughing. Acum ceva timp. mai exact vreo 2 luni. am cunoscut un baiat, el; vine in romania doar vara, in vacanta. Cand l`am cunoscut avea prietena. Dupa vreo 2 saptamana. s`a " despartit". cica vrea cu mine... in fine. am inceput sa iesim. adica in grup. Ma aducea seara pana acasa, si chestii de astea. mi-a cerut prietenia, nu eram f sigura de ceea ce vroiam sa-i raspund. in fine, pana la urma am acceptat. Dupa 2 zile, fosta lui prietena ne-a vazut de mana. I`a trimis un msg: " TU cu mine nu mai ai ce discuta. La revedere". faza naspa e ca o avea trecuta in tel: "A***a zis iubita." Nu i-am zis nimic straight face da` m`am suparat. el imi zice mereu ca el vrea sa fie cu mine nu cu ea. da` nu stiu ce sa mai cred straight face i-am explicat faza cu plecatu` in italia, da` mi-a zis : ce crezi ca daca ma duc acolo, gata imi gasesc alta? voi ce parere aveti? sa continui asa, fiind si la inceput straight face. S`au sa`mi gasesc pe altcineva, care sta in romania, etc laughinglaughing

Răspuns Câştigător
| Bia` a răspuns:

Vorbeste cu el deschis si spune-i de ce o avea in telefon scrisa ca "iubita" ppentru cine are sentimente el? pentru tine sau pentru fosta?
Daca el pleaca in Italia incearca sa ramaneti doar amici pentru ca relatiile la distanta nu tin. Tu ai putea sa-ti gasesti pe altcineva sau el pe alta. Si nu ar fi convenabil pentru nici unu`.
Puphappy
Bafta`winking

5 răspunsuri:
| mihaela_7915 a răspuns:

Eu zic sa iti gasesti p candva din romania.pentru ca gandeste-te uh vrei ceva serios sau... el o sa plece nu aveti cand sa va cunoaste-ti sa stii sh uh intr-adevar km e el.vacanta se termina nu o sa il mai vezi. abia pana la anul.acolo poate o sa te insele asa ca mai bine nu mai continui. eu cred ca asa e mai bine pentru tine.doar gandeste-te sh poate vei ajunge la aceeasi concluzie ca mine. te pup

| cyufulyky a răspuns:

laughing u cum creZI ca e mai bine sa stai sa-l astepti? u nu stii ce face el acolo nu ai de unde sti. nu poti avea incredere in el doar in cateva zile...mai bine cauta-ti unul aici in Romania si gta lasa-l pe el nu o sa dureze mult asc ce zic eu...am trecut si eu prin asa ceva si nu a durat multhappy

| DarkMirror a răspuns:

Eu zic so termini cu el pentru ca aveti aman2 de pierdut, el o sa se duca in Italia, o sa vada si el fete frumoase ca orice baiat, si o sa trebuiasca sa le spuna ca are iubita in Romania care o vede 3 luni pe an? chiar mai putin? si tu la fel...mai bine, cauti altu langa tine.Succes!

| Sunshinee a răspuns:

Off, iubirile de-o vara, mereu ne dau batai de capbig grin o sa fiu scurta si la obiect: eu cred ca baiatul asta nu te merita si ca te-a *ales* doar pentru vacanta. La urma urmei, dupa ce pleaca nu va mai avea nicio responsabilitate, nu va mai fi legat de tine in niciun fel. Sper sa nu te fi atasat prea mult de el, caci daca nu e vorba de o iubire adevarata, care se construieste cu greu si in timp, e posibil sa fii dezamagita. Open your eyes wide! Sunt atatia baieti aici, numai pentru tine! Bafta! (:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa cauti altcinva in Romania!