| JustDoIT11 a întrebat:

Am si eu o intrebare si sunt ff stresata haha nu stiu ce sa fac. Deci imi place de un baiat de la scoala, e mai mare cu un an, si clasa lui e fata in fata cu a mea. De vreo 2-3 luni ne-am apropiat foarte tare, vorbim in fiecare zi pe facebook, deci practic nu prea putem trai unul fara celalalt haha. I-am spus de mai multe ori "buna" sau ce faci, dar e foarte timid si se cam balbaie uneori si dupa imi scrie ca isi cere scuze haha. Mai e o chestie, deci se uita la mine mai mereu, si e putin ciudat, pentru ca parca se "holbeaza", deci si prietenele imi spun: "Vezi ca N. se uita la tine...", si cand ma intorc imi zambeste mereu. Si in scoala mai mereu in pauze merge unde merg si eu, ma cam urmareste haha, ca sa zic asa. Nu stiu cum sa-l intreb... Si cum clasa mea e la parter si pot sa vad pe geam afara in curte, mereu merge pe acolo cu prietenii, imi face cu mana, se mai stramba la geam, si chestii din astea. Eu nu stiu, inainte mi-era indiferent cumva, dar acum nu cred ca mai pot sa stau o zi fara el, si e posibil ca si el sa ma placa. Am nevoie de ajutorul vostru, va rog sa nu radeti sau lucruri de genul, eu chiar il plac. El merge mai mereu cu acelasi autobuz, si ne intalnim mai mereu, sta destul de aproape de mine. Mai sunt niste fete in scoala care-l plac, si eu nu prea ma inteleg cu ele, am avut "certuri", si mi-au zis ca o sa vad eu, o sa-mi strice ele relatia cu N, dar eu am zis ca nu ma intereseaza si sa-si vada de treaba lor, eu nu sunt genul de persoana care pune "botul" haha. Scuze ca am scris asa mult, big grin va rog sa-mi dati sfaturi, si ce credeti, ma place sau nu? Multumesc din suflet. Dau funda *-*

Răspuns Câştigător
| Maryaa15 a răspuns:

Nu ar fi mai simplu sa il intrebi? laughing Dar totusi o persoana cand se holbeaza la tine inseamna ca te place happy! (nu neaparat laughing ) nu stiu, cred ca ar trebui sa-l intrebi sau sa pui o prietena sa vorbeasca cu el desp tine si asa vei aflawinking! Oricum daca e interesat de tine pana la urma o va zice :3 ...Nu baga in seama pe toate idioatele oh go on. Succes! Fundita?

2 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

Eu zic sa voresti cu el, spune-i ca iti place.

| robitza123 a răspuns:

Da da
Cum sa te placa daca e cum zici tu
Daca chiar e cum zici tu inseamna ca el e disperat dupa tine
Adica nu te place
Te iubeste
Eu zic sa ii spui o data ca iti place de el si atunci o sa afli daca si el te place.
Eu stiu ca si eu am facut la fel si am ajuns sa fiu impreuna cu o fata de aproape 1 an.Si am 13 ani acum. haha
Deci eu zic sa ii spui ca il placi.
Funda?