| Aηηy a întrebat:

Imi place de cateva luni de un baiat din liceu, de la alta clasa si i-am dat de inteles ca il plac prin zambete, priviri doar ca nu am vorbit cu el. Cand aveam sport ma urmarea, pur si simplu se uita pe geam la mine, in pauze cand trecem unul pe langa altul el imi mai zambeste si se uita fix la mine, inainte o lua pe alta parte ca sa se duca acasa acum o ia pe partea in care o iau si eu doar ca e prieten foarte bun cu o colega de clasa de-a lui, merge cu ea mereu spre casa si nu stiu daca ei doi sunt impreuna. Nu dau semne cum ca ar fi impreuna, doar vorbesc si rareori el o mai ia in brate. Nu stiu cum sa ma bag in seama cu el, credeti ca am vreo sansa; eu sunt foarte timida, sa astept sa ma bage el in seama?! Multumesc.

2 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Tu i-ai zambit, el ti-a zambit. Poate nici el n-a inteles apropo-urile tale, ca il placi. Sau poate a inteles dar nu a avut curaj sa intre in vorba cu tine. Cert este ca cineva din voi trebuie sa faca primul pas...altfel vei ramane cu intrebarea 'ce-ar fi fost daca?'

| LoveGames a răspuns:

Eu as zice sa cauti ceva comun cu el care ii place mult si sa dezvolti subiectul.Intai trebuie sa fiti preieteni si dupa aceea iubiti. Gasestete cuvinte si fa primul pas! Funda te rog