| dakanaa a întrebat:

Buna TPU…am și eu o întrebare..sunt îndrăgostită de un baiat de 5 ani…el are o relație de vreo 4 ani. Facem parte din accelasi grup de prieteni (familie) doar ca noi rar vorbim. Recent i am mărturisit sentimentele mele.iar el mi-a recunoscut ca și el are sentimente fata de mine și m-a sarutat. A spus ca ma vrea. Dar in accelasi timp a vrut sa avem și ceva intim. Iar eu l am refuzat. Stiu ca el a mai avut aventuri, nu vreau sa fiu una din ele. Nu vreau sa le stric relația. Vreau sa am ceva serios cu el dacă e sa avem. Nu cred ca și ar bate joc de mine avand în vedere ca parintii noștri sunt prieteni f buni din tinerețe. Am nevoie de ajutor..de un sfat, o părere. Ce ar trebui sa fac? Îmi doresc foarte mult sa fiu împreuna cu el.dar nu stiu cât de tare își dorește el…iar eu vreau o relație serioasă. Repet, el m-a sarutat, și m-a atins, iar eu când i-am spus ca nu vreau sa ajungem asa departe și a cerut iertare fata de mine. Am vorbit ca am sentimente pentru el si ca el ma vrea. Am terminat discuția printr-o îmbrățișare si un sarut. Asta s-a întâmplat acum 2 zile. De atunci nu am mai vorbit. (El sta împreuna cu prietena lui). Iar noi când am vorbit eram la o petrecere de familie. Multumesc, aștept răspuns.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Deci el e intr-o relatie de 4 ani,
chiar locuieste cu partenera lui, iar cand ii marturisesti ca-l iubesti, brusc iti spune ca si el simte la fel, nu doar ca te saruta, dar vrea sa treceti direct la footut...iar asta nu e un "red flag" pentru tine? Omu' a mirosit ca e rost de o "partida rapida", iar cand a vazut ca nu merge, a facut pasul inapoi. Vorbim despre un om care brusc a fost dispus sa-si insele partenera atunci cand s-a ivit oportunitatea, e capabil sa iti spuna ceea ce vrei sa auzi ca sa-si atinga obiectivul, dar cand a vazut ca e prea complicat, si-a vazut de treaba. De doua zile nu te-a mai cautat, nu? Ti se pare a fi comportamentul unui om care e indragostit de tine? Eu zic ca daca avea sentimente fata de tine, te-ar fi cautat, ti-ar fi spus ca vrea sa-si paraseasca prietena ca sa fie cu tine, dar chiar si atunci ar fi putut sa fie vrajeala, ca sa te bage in pat. Cred ca nu a mers atat de departe cu vrajeala pentru ca sunteti prieteni de familie si nu a vrut sa se ajunga la vreun scandal. A vrut ceva rapid, si-a dat seama ca e complicat, si a renuntat.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi-ti de drumul tau, fetita, ca asta pare a fi doar un curvar si ce vrei tu de la un asemena om, sa fii o alta victima in palmaresul cu care se lauda in grup?
Nu am sa inteleg niciodata de ce va injositi atat si alergati dupa curvari si golani, care stiti bine ca nu vor fi niciodata ai vostri, dar vreti sa fiti bataia lor de joc si apoi parasite, ca sa aveti dupa ce plange?

| dullcat a răspuns:

Buna.Fara suparare, dar suna ca un film prost.Iar daca o inseala pe prietena actuala de parca ar avea o relatie de 4 zile si nu 4 ani, fii sigura ca vei ajunge in aceeasi ipostaza si vei sfarsi inselata la randul tau.

| Xox0 a răspuns:

Uita-l si cauta-ti pe cineva singur.

| OanaChris a răspuns:

Dar nu ai cum sa le strici tu relatia, relatia o strica el prin ceea ce face, ori ca ai fi tu ori ca ar fi alta.

| EuLariM a răspuns:

Lecuiește-ți rapid aceste sentimente față de el, dacă acționezi cu scopul să se despartă de tipa actuală și să vă cuplați și îți reușește, probabilitatea pe viitor să ți-l ia alta e 99%. Ce faci dacă ți-l ia după ce îi faci un copil? doi? rămâi mamă scingură, asta faci, ideea este simplă, acest prieten de familie nu este bun de soț, și ar fi bine să-i spui prietenei lui cu cine locuiește, să-i faci un bine. ai grijă