| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Sunt intr-o situatie cam aiurea si sunt si foarte nedumerita si nu stiu ce sa fac.Acum ceva timp am cunoscut un baiat,am iesit cu el si cu prietenul lui in parc.Mi-e mi-a placut de el de la inceput si cred ca si lui pentru ca ma chema afara,iar intr-un timp incepuse sa ma sune noaptea si vorbeam ore intregi la telefon. Vreau sa zic ca nu este genul timid dar la telefon nu zicea nimic direct ca vrea o relatie cu mine,ci o lua pe ocolite ca si cum ar vrea ca eu sa-l intreb ceva. Dupa cateva zile a inceput sa nu ma mai sune, n-am mai iesit pe afara, dar intre timp eu incepusem sa vorbesc cu fratele prietenului sau.Si intr-un final a dat domnu sa vorbeasca iar cu mine, si-mi zicea pe mess ca ma vrea si tot felul de chestii ca eu nu l-am vrut.Si i-am zis ca este prea tarziu, ca acum vorbesc cu "X"(ei cunoscandu-se).Si imi zicea dupa ca :Il preferi pe el in locu meu...etc. Iar dupa mi-a zis: hai fi cu el ca eu nu te merit.Si eu acum sunt cu fratele prietenului sau.Dar nu stiu ce se intampla cu el, ca a inceput sa ma sune iar in fiecare seara si noi suntem nu stiu cum sa zic...ne tachinam mereu,ii place sa ma enerveze,sa ma tachineze si nu stiu daca asta inseamna ca ma place.El e mai mult genul de baiat caruia ii place sa se tina dupa fete,cu toateee! Dar ma gandesc, daca tot e el asa si vorbeste cu multe fete, tot eu sunt cea pe care o suna seara si vorbeste cu ea ore in sir.Si nu stiu ce sa fac,il plac mult pe el, de la inceput l-am placut, dar acum sunt cu altcineva.Si daca intr-adevar spuneti ca ma place, ce sa fac sa se rezolve situatia asta.As vrea sa fiu cu el,dar mi-este aiurea sa-i spun prietenului meu ca-l plac de mai mult timp pe el si ca vreau sa ne despartim pentru ca ma inteleg foarte bine si cu el, dar mi-am dat seama ca mai mult il vad ca un prieten si nu ca un iubit. Ajutati-ma va rog, un sfat cevasad

5 răspunsuri:
| FloryTrandafir a răspuns:

Este clar ca acel baiat este "gelos"pe fratele prietenului tau, dar vorba aia"inimii nu ii poti porunci"daca nu te-a mai sunat ala ce vina ai tu? sfat? ramai cu acest baiat si lasa-l pe celalalt care te suna, nu mai vorbi cu el sau cel putin fiti amici. Funda?puppy dog eyes

| cristinel87 a răspuns:

Daca inca te mai suna stiind ca esti cu altcineva, o face pt.ca te place si totusi vrea sa fie cu tine, dar probabil nu vrea sa ti-o arate ca sa nu cerseasca,, mila,, din partea ta...

| Myrru a răspuns:

Ai putea sa il intrebi pe acel baiat ce vrea de fapt de la tine si ce are de gand, iar daca spune ca te iubeste si ar vrea sa fie cu tine eu zic ca spune adevarul. Din cate ai zis tu el cred ca te place, iar de fratele prietenului sau ce sa zic, ai putea sa o iei usurel si sa ii explici ca de fapt tu ai crezut ca intre voi chiar poate fi ceva dar ti-ai dat seama ca iubesti pe altcineva si nu mai puteai continua asa, nu cred ca ai fi putut sa il minti spunandu-i ca il iubesti, nu? daca el chiar tine un pic la tine te va intelege. Si ai putea sa ii spui ca ai vrea mult sa ramaneti prieteni buni...BAFTA! :*

| noneeeee a răspuns:

Ramai cu fratele prietenului sau daca cu vrei cu baiat neserios care nu sti ce vrea.

| Eveelina a răspuns:

Asculta-ti inima... Nimeni nu poate sa te influenteze. Ai grija!