| pisy_9676 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare sunteti de acord ca sa fiti intr-o relatie de concubinaj ininte de casatorie sau sa traiti impreuna doar dupa casatoria religioasa?

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu personal, nu am nimic impotriva relatiei de concubinaj inaintea de casatorie. Pana la urma trebuie sa fi cu cineva o perioada pentru a lua o hotarare asa de importanta precum casatoria, nu? Doar nu o sa spui ca te casatoresti acum cu primul venit, gen: Primul venit, primul servit. O.o

| IloveME a răspuns:

Daca dragostea este, c mai conteaza daca stai inainte cu el sau nu? mai ales ca pana la nunta sigur te vei culca cu el!

| Anet a răspuns:

Buna,nu mai traim pe vremea bunicilor cand era regula ca fata sa ramana virgina pana dupa casatorie, deci logic ca trebuie sa ai o relatie cu cineva inainte de a face marele pas pentru a vedea daca sunteti combatibili sau nu si daca x este persoana potrivita pentru tine si daca merita sa sa iti intemeiezi o familie cu el/ea

| alberto_7264 a răspuns:

Pai asta vreau si eu. Intr-o relatie de concubinaj, cand ma superi sa te las. Sa nu am nici o obligatie fata de tine. Asa ca e cel mai bine casatoria, aceasta e o obligatie si o responsabilitate. Atunci nu mai fuge de responsabilitati, mai ales dc vin si copii. Take care sister.