| Marijoane_Cozma_Ana_Maria_1990 a întrebat:

Buna TPU...
am si eu o intrebare, va rog sa ma ajutati...
mi-a intarziat CM 4 zile, mi-am facut 3 teste de sarcina si la toate mi-au iesit 2 liniute dar a doua mai rozalie. ieri mi-am facut testele de sange si mi-au iesit negativ la tet de sarcina... biologul mi-a zis ca se poate sa fie prea devreme sarcina si sa nu se vada la analizele de sange... mi-a spus sa repet din nou de dimineata un test barza.
am facut azi dimineata testul barza si tot asa se vede a doua liniuta roz foarte pal... ce credeti, sunt insarcinata?
imi doresc f mult, dar nu mai stiu ce sa cred?
multumesc

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa un ecograf pentru a sti sigur daca esti insarcinata

| WillWright a răspuns:

Esti insarcinata, felicitari! happy
Mai stiu un caz din asta, asa ca poti fi sigura ca o sa ai un bebe! :*

| iubesc a răspuns:

E destul de probabil insa fa testul pentru a fi sigura.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce ai făcut 4 teste de sarcină, TOATE pozitive, în mod SIGUR eşti însărcinată!

Testul de sânge HCG nu depistează sarcina decât de la 3 săptămâni...
Refă un test HCG peste 2 săptămâni!

Felicitări şi sarcină uşoară.

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Ceea ce spui arata ca exista sanse destul de ridicate sa fi insarcinata.Mergi la medic si fa un ecograf pentru a fi sigura. Oricum sanse sunt destule sa fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate fii o suspiciune de sarcina, insa mai fa totusi un test.
Te pup!

| kaloma a răspuns:

Cred ca cel mai sigur raspuns ti-l poate da ginecologul, dar oricum este foarte devreme pentru asta. Mai asteapta un pic si programeaza-te la doctor