| ioanaaaaa4333 a întrebat:

Buna. Mi-am facut ieri un test ultrasensibil de la barza si a iesit negativ. Menstruatia teoretic trebuie sa vina azi sau maine.
Din cate am citit testul e facut astfel incat sa detecteze acel hormon mai devreme. (cu 5 zile inainte sa imi vina menstruatia propriu zisa)
Mai are sens sa ma ingrijorez daca testul a iesit 100% negativ?
M-am uitat foarte atent si nu mai are alta liniuta.
Sa ma linistesc?

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Testul cel mai sigur e cel din laborator. Daca maine nu iti vine menstruatia, vine barza.