| Jessica_6123 a întrebat:

Sall! am facut 2 teste...sure check si barza...la surecheck au iesit amandoua liniile de aceeasi culoare.la barza prima a iesit rosie, iar a doua de un roz pal.deci sunt insarcinata nu?sad totusi a iesit si a douacrying stiti cumva cat costa analizele la sange pentru testul de sarcina? va pup

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, esti cu certitudine insarcinata. Nu conteaza ca linia a fost roz pal, asa este in primele saptamani de sarcina. Ambele teste sunt pozitive cu certitudine. Analiza de sange (gonadotropina corionica umana) este intre 25 si 35 de lei, in functie de laborator. Dar nu iti este necesara, testele sunt clar si evident pozitive. Acum trebuie sa faci o ecografie sa te asiguri ca sarcina e in uter si e bine implantata.

Răspuns utilizator avertizat