| LailaLia a întrebat:

Am si eu o intrebre pentru voi.

Eu am un prieten de cateva saptamani dar el este foarte timid si eu nu o sa fac primul pas asa ca inca astept. Intre timp am inceput sa vorbesc cu un amic al unei prietene si ne intelegem foarte bine, chiar m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el dar din cauza prietenului meu am zis nu cu toate ca vreau sa fiu cu acel baiat. Actualul meu prieten m-a injurat acum cateva zile, eu am aflat asta de la o prietena iar celalalt baiat vorbeste cu mine foarte frumos si este ceva nou. Dar eu sunt in bucuresti si el este in buftea.

Voi ce ati face in situatia mea? Ati lasa distanta sau o relatie care nu merge sa va impiedice sa fiti cu persoana pe care o placeti?sadsunt foarte derutata
Va rog ajutati-ma.
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ignori persoanele care te deranjeaza, daca esti mai tafnoasa si ai sange rece sa sa ii canti las 40'' (sa-i trantesti un scandal) fa-o si folosesti cuvinte care sa il atinga pe dusman. Revenind la discutia anterioara poti astepta pana in vecie ca omul timid e greu de convins pentru a marturisi, daca faci tu primul pas economisesti timp ca sa nu ii mai astepti decizia.

| LiviuAlan a răspuns:

Pai nu stiu... Daca statea in Bucuresti era ai bine! Insa cu cel care te-a injurat eu te-as sfatui sa te desparti de el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer, actualul tau prieten nu te merita. Oare chiar este timid sau pur si simplu indiferent? Daca ar fi fost timid, nu te-ar fi injurat.Asta inseamna ca nu are sentimente pentru tine si ar trebui sa te desparti de el acum cat este devreme. Dar trebuie sa te iei de el, nu-i permite sa vorbeasca urat despre tine.winking
Cu celalalt insa, e distanta.Sunt multe relatii frumoase chiar daca ii desparte distanta, dar daca tu crezi ca poti accepta asa, atunci incearca cu baiatul asta din buftea. Pentru ca el vorbeste cu tine mai frumos si e mai interesant decat celalalt.