| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica mare dilema si sper sa aveti rabdare sa cititi intrebarea.Pe 15 iulie am avut un contact neprotejat in ultima zi de menstruatie cu finalizare. In august in timpul menstruatiei la fel, bazandu`ne ca nu poti ramane insarcinata in acest timp. Astazi mi-a venit menstruatia la data la care trebuia, insa am eu un sentiment ciudat.Sunt obosita, stresata, nu am pofta de mancare, si mi se pare ca ori sunt balonata ori am burta.Am doar 17 ani nici nu vreau sa ma gandesc la o eventuala sarcina si de frica nu am facut nici un test de sarcina. Ce ziceti? Sunt eu stresata sau chiar e posibil sa fiu?

Răspuns Câştigător
| florynna93 a răspuns:

Menstruatia poate veni si peste sarcina! cel mai sigur mod de afla acest lucru este sa faci un test de sarcina.doar nu vrei sa afli ca esti insarcinata atunci cand nu mai poti face un avort nu? deci du-te la farmacie, ia un test de sarcina si inlatura orice dubiu.si alta data protejati-va! bafta!

3 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Sunt slabe sanse sa iti vina ciclul peste sarcina si de astel slabe sanse sa ramai insarcinata daca faci sex in timpul ciclului.te-ai gandit mai mult la asta si ai impresia ca esti.fa un test (dar nu are rost).de astfel nu ai tot timpul aceleasi simptome la menstuatie ti se mai schimba organismulwinking

Răspuns utilizator avertizat
| lifesbeautiful a răspuns:

Da,e foarte posibil,balonarea,stresul,oboseala sunt simptomele din primele saptamani de sarcina,si apropo,perioada in care ai menstruatie, este una din cele mai fertile, sa o sti de la mine.Asa ca nici nu stiu ce sati zic pentru. ca daca ai menstra peste sarcina, testul de sarcina nu va dovedi faptul ca esti, ai putea consulta un doctor ginecolog.Si daca e sa fi, nu face avort!