| FeTizZa a întrebat:

Am si eu o mica povestioara de dragoste. Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat sau o parere. Anul trecut in noiembrie m-am combinat cu un baiat de 21 de ani (eu am 17 ani), de care pot spune ca sunt inebuniata. El lucreza in Anglia, si sta in tara cam o treime din an, iarna sta 3 luni, iar vara o luna. Cat timp el a fost plecat mi-a lipsit foarte mult, recunosc ca l-am inselat cu cativa baieti, acum regret asta pentru ca baiatul asta a facut foarte multe pentru mine. Uneori simt cat de mult ma iubeste, dar alteori am impresia ca mai sta cu mine doar ca sa faca sex. In ultima vreme am facut niste greseli, probabil datorita faptului k m-am mai detasat de el cat timp a fost plecat. Acum incerc din rasputeri sa-l fac sa ma ierte pentru gesturile care nu i-au convenit. Ieri am fost cu el la padure, am facut dragoste, el nu prea era in apele lui, dar am incercat sa-i fac toate mofturile. Aseara trebuia sa ies la disco cu el, dar mama nu a vrut sa ma lase, el s-a suparat pe mine si mi-a spus ca nici macar sa-mi fraieresc parintii nu sunt in stare. Dupa ce am terminat de vorbit cu el am inceput sa plang ca o proasta si ce mi-a trecut prin cap? Sa fug de acasa. Am fost cu prietenu la disco, ne-am simtit bine, pe la 2 am ajuns acasa, totul bine si frumos. Azi dimineata ma trezeste mama la 8 si ma intreaba unde am fost azinoapte. Am ramas masca, nu-mi dau seama de unde stie. Mia spus sa nu ma mai intalnesc cu iubitu, ca ma vad prea des cu el, dar cum sa stau asa cand el mai are o saptamana si pleaca? sad

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Explica-i mamei tale cat de mult inseamna el pentru tine. De asemenea nu uita sa-i mentionezi ca peste o saptamana va pleca inapoi in Anglia, si nu vei mai avea cum sa petreci timpul cu el. Sunt sigura ca si ea a fost macar o data indragostita nebuneste de-un baiat, si stie sentimentul cand esti in stare sa faci totul pentru el. Deci explica-i cat de important este pentru tine timpul pe care-l va mai petrece aici.
Succes!

| ღNuTzAღ a răspuns:

Tu sa fost o fata de treaba nu-ti inselai iubitul, ii ramineai fidela si el asta a avut sa aprecieze foarte mult...ti-ai facut tot cu mina ta.Inteleg ca-i greu, dar iubirea adevarata invinge tot.

| dydda a răspuns:

Sincer nu trebuia sa pleci la disco. Poate te-a vazut cineva acolo sau poate te-a vazut mama ta plecand...Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca el va pleca intr-o saptamana. Oricum nu cred ca el te merita. Te-ar fi inteles daca tinea un pic la tine...Ai grija de tine si vorbeste cu mama ta. Ascult-o si vei avea de castigat. Tatal meu nu ma lasa deloc cu iubitul meu pentru ca nu il place de aceea ma vad cu el pe ascuns dar el de fiecare data a aflat dar i-am spus adevarul si ma intelegehappy

| ReSp3c7 a răspuns:

. te pune sa-ti fraeresti parinti. si etc? ok, parerea mea isi bate joc de tine! nu te merita. sunt atatia baieti care te asteapta... stai dupa unul care sta din alea 3-4 luni 1 luna cel mult cred ca o petrece cu tine. si tu doresti sa stai asa toata viata sa-l astepti sa vina acasa?, draga mea ia-ti inima in dinti! si dai papuci. daca vrei sa ma asculti daca nu. asta e bye, si ai grija de tine!wave:*:*

| OannaAnna a răspuns:

Sincer dupa faza :" mi-a spus ca nici macar sa-mi fraieresc parintii nu sunt in stare." nu cred ca e de bine. diferenta e de 5 ani iar de obicei cand baietii is aleg partenerele cu cativa ani mai mici ca si ei inseamna ca o fac numai asa de distractie. km tu l-ai inselat cat timp el a fost plecat de ce n-ar face si el acelasi lucru. cine stie cu cate curve sa tavalit prin pat.nu vreau sa iti inec corabiile dar rar gasesti un baiat care pleaca in alta tara ( si e mai mare ca tine ) si sa nu se dea la vreo fata. te sfatuiesc SA VORBESTI cu mama ta si sa ii spui tot tot. exista riscul ca te va pedepsi din cauza ca ai fugit dar ea iti poate da un sfat sincer si probabil si din experientawinking

| lulus9695 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuia sa te feresti de mama ta si poate ca ar trebui sa il cunoasca daca nu il cunoaste si poate in felul asta sa isi faca o impresie mai buna despre el