| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Probleme in dragoste(funda)Joi am avut banchetul si am fost cu o prietena pe afara si am vazut eu niste baieti mai mari in fata restaurantului.Prietena mea il cunostea pe unul dintre ei(de fapt il cam placea). Printre baieti era si unul care mi-a cam atras atentia.Eu eram cam suparata si el(tipul care mi-a atras atentia) a inceput sa faca glume, sa ma tina in brate. Apoi m-a intrebat daca e prietenul cu mine si i-am spus ca nu(de fapt nu am prieten). Nu prea i-am dat atentie si s-a dus la prietena mea si a sarutat-o si dupa aia m-a rugat sa-i las sa vorbeasca putin.Am intrat cu prietena mea in restaurant si am intrebat-o care era faza de mai devreme. Ea mi-a spus ca poate sa se sarute cu 1000de baieti nu inseamna ca vrea sa fie cu el.Am iesit si mai tarziu la ei cu inca o fata si asta ia cerut nr. de tel(eu nu avusesem curajul sa fac asta) si i l-a dat.Mai tarziu prietea mea a plecat in restaurant si am ramas singura la masa cu el.Nu mai erau scaune si el mi-a zis sa ma asez in brate la el(asta am si facut). Dupa aia prietena mea ne-a facut o poza.Toti au inceput sa strige ca ne-am combinat si el a inceput sa rada. M-am simtit cam prost si am plecat de langa el.Atunci el s-a dus la fata care ii ceruse nr si a luat-o in brare si a facut o poza si cu ea. Dupa aia au venit ai mei sa merg acasa si am plecat. A doua zi eram in parc si a trecut el cu gasca de baieti si ei au inceput sa ii zica sa vina la mine ar el a ras si a mers mai departe(nici nu m-a bagat in seama). Acum mie imi sta gandul numai la el dar parca nu am curaj sa ii zic prietenei mele ca-l plac(nici lui). El e mai mare ca mine si pare genul cuceritor si eu nu am avut nici un prieten pe bune(nici nu stiu sa sarut). Ce ar trebui sa fac:sa incerc sa vorbesc cu el sau sa ma fac ca am uitat tot? Chiar il plac si mi-as dori sa fiu cu el.

Răspuns Câştigător
| Zuuuuz a răspuns:

Stii eu zic ca e mai bune sa il uiti, pentru ca dupa cum am inteles se cam da tipul la cine apuca si chiar daca il placi si iti doresti sa fi cu el e mai bine asa, pentru ca tipul e mai mare.ai vazut si tu cum se comporta.si in plus daca e mai mare vrea mai mult.intelegi tu.deci eu zic sa il lasi balta.sunt o gramada de tipi draguti care sa te si merite.asta e parerea mea

6 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Tind sa cred ca totusi ma place ca a flirtrat cu mine si eu nu l-am bagat in seama(imi placea dar sunt eu prea timida) si poate s-a dat la prietenele mele ca sa ma faca geloasa

| ramy_5584 a răspuns:

Si eu sunt de parere cu zuuz :d nu are rost sa te incurci de acum cu asa oameni.vei avea numai de suferit, deoarece el, chiar daca ar fi cu tine.tot ar flirta si cu altele.si o sa fie dureros...mai bine indreapta-ti atentia spre altcineva.care sa te merite big grin

| viseaza a răspuns:

phei da e logik genn ce dracut il plac mi s-a intamplat si mie vezi cum imi reactinneaza probabil ca e tipu care nu se multumeste cu una si se da la toate daca esti "rea" date si u la prietenii lui sau daca nu lasa-l uita-l nu merita sa fi cu astfel de pers nu se multumesc cu unabig grin zic din propria expereitna:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam cati ani are? Ii cam place sa se joace. Mai bine uita-l. E mai bine acum decat sa mai vorbesti cu el si sa pui si mai mult suflet happy Iti va fi mai greu dupa ...La liceu vei cunoaste multi tipi grozavi printre care si unul care sa-ti puna capac. Mai e putin. Asa ca uita-l pe asta happy sfatul meu. Tu faci cum crezi ca-i mai bine. Ai grija de tine big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băiatul asta cred ca zboară din floare în floare. N-ai decât, dacă vrei ca el sa fie primul tău prieten și sa suferi pentru ca nu e un băiat stabil n-ai decât sa stai cu el. Tu alegi. Dar tine-ți capul pe umeri căci astfel nu ai sa suferi.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o balta si asteapta sa mai cresti un pic(din exprimare reiese ca ar fi banchetul de clasa a 8_a...deci nu e momentul sa-ti faci griji pentru asta)daca e de a 12-a atunci nu cred ca trebuie sa-ti bati capul cu el pentru ca nu merita, o sa mai ai ocazii de astea, nu e ultimul ''barbat'' de pe pamant(ghilimelele sunt pentru comportament...)