| Christabelle a întrebat:

Am si eu o nelamurire si sper ca aici, o sa gasesc raspunsul.Este vorba despre un baiat, colegul meu de clasa.El este putin mai nebun, ca sa spun asa, rade mult si face glume des.Nu mi-a atras atentia, dar in ultimul timp, tot ma tachina, ma lua de spate, daca mergea sa arunce ceva la cos, cum stau in ultima banca, gasea el ce sa-mi faca pe la spate, dar in timpul asta, pot sa spun ca nu m-a jignit cum face cu unele/majoritatea fetelor. laughing In Saptamana Altfel d-na diriginta ne-a pus sa luam niste cursuri de dans la noi in scoala cu un antrenor care m-a pus sa dansez cu acest coleg, dar e o echipa de trei, prima data danseaza cu mine si dupa aceea o ia pe cealalta colega.In prima zi, a fost circ mare, eu nu voiam sa dansez cu el si invers, dar tot asa am ramas, a doua zi, eram amandoi nervosi, nu ne reusea dansul, cred ca in capu' nostru ne injuram de mama focului, iar astazi, a fost totul ok, am ras, dupa dans, mainile noastre nu mai erau transpirate, nu mai eram rosii, nu am mai gresit dansul si chiar am si vorbit, ma calcase si si-a cerut scuze, iar dupa eu l-am calcat si el: A, nu, eu m-am incurcat, e vina mea! Nu stiu ce sa mai cred, el la scoala se uita des la mine, chiar des, pe colegele mele le jigneste, pe unele, pe care nu le suporta.
Tin sa precizez ca, poate o sa ma sfatuiti sa vorbesc cu el, dar nu pot, deoarece sunt sigura ca ar rade sau chestii de genu' cum face deobicei.Am auzit ca s-ar putea sa placa o fata de a-7, bine, nu conteaza ca e mai mica, conteaza ca are forme si e mai... dupa baieti si el dupa fetele de genu' se uita.Nu sunt o fata grasa, doar am picioarele putin mai groase, atata tot.
Va multumesc ca mi-ati citit problema si sper ca o sa ma ajutati, dau funda [unui raspuns explicit si bun]. :*batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

Situații de acest gen sunt destul de des întâlnite mai nou, zic eu. Ideea este următoarea, dacă spui că se comportă altfel cu tine decât o face cu restul colegelor, nu văd de ce spui că ar râde dacă ai încerca să vorbești cu el. Eu sunt de părere că ai putea încerca să faci asta, nu cred că ai avea de pierdut, ba mai mult poate ai avea de câștigat. Mai bine să-ți pară rău de un lucru pe care l-ai făcut, decât să regreți și să-ți pară rău ca n-ai făcut ceva ce puteai face. Sfatul meu e să vorbșeti cu el, să vezi cum reacționează. Multă baftă!

3 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Daca continua asa nu ii vad alta solutie decat sa vorbesti cu el despre tema asta. Acum va purtati normal unul cu celalalt, si iti da atentie, se uita la tine, etc., dar daca nu vrei sa vorbesti fata in fata cu el fiindca ti-e rusine, sau ce-o fi, de ce nu vorbesti cu el pe internet in vacanta de paste? asa nu ar trebui sa il vezi a doua zi la scoala razand (sau poate fiind serios). Daca nu incerci sa aflii ce simte pentru tine din vina fricii, nu vei face nimic. CURAJ!

| Cristiann25 a răspuns:

Daca te place asteapta sa faca el primul pas.NU sunt de acord cu acel comportament fata de alte fete, totusi o fata trebuie respectata chiar daca nu o suporti...mai bine o ignori! Daca sentimentul este reciproc va urez o relatie cat mai frumoasa! Te pup, funda?

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, dar cum el ar rade, arata ca este un baiat neserios.Si eu fac la fel cand plac o fata, cu celelalte ma port urat.Iar cu cea pe care o plac, vai de mine si de mine, ma port ca si cu Dumnezeu.Deci,eu cred ca el te place, fa tu primul pas si incearca sa vorbesti cu el, daca te place cu adevarat nu va rade.Iti urez mult succes si sa ai noroc.