| RoseMadeOfLove a întrebat:

Am o dilema, poate ca nu este atat de important pentru voi, dar conteaza pentru mine. Am practicat dansul sportiv timp de 6 ani. Iubesc acest sport, insa m-am vazut 'obligata' sa ma las din pricina costurilor, a lipsei de timp pentru scoala si din cauza unei dispute cu antrenorii. La scurt timp, m-am apucat de street dance, si imi place mult, insa antrenamentele sunt doar de 2 ori pe saptamana. E drept, am timp mai mult pentru teme insa nu imi mai merge mintea cum imi mergea inainte si am inceput sa ma ingras si sa nu mai am conditie fizica. De la o vreme incoace, incep sa dansez cu fiecare ocazie si imi e foarte dor de dansul sportiv. Prietenul meu cel mai bun care e dansator mi-a propus sa dansez cu el, la un alt club de dans sportiv. Ce sa fac? Nu mai vreau atatea costuri si timp liber inexistent, dar vreau sa ma mentin in forma, sa imi recapat puterea de concentrare si sa dansez din nou! Va rog, ajutati-ma!

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca vrei sa continui sa dansezi, mergi la dans, dar mai rar. Pentru conditia fizica, fie faci exercitii acasa, fie tii dieta, ori ambele. Poti cauta un club de dans mai ieftin, de asemenea.
Daca vrei sa dansezi la fel ca inainte, atunci vor exista costuri si nu vei avea timp liber.
Noi nu avem cum sa decidem pentru tine, tu trebuie sa stii ce iti doresti.