| suntfata2003 a întrebat:

am si eu o nelamurire,va rog fara jigniri si batai de joc,sunt fata, am 14 ani, si...sa zic asa, ma... excit singura,nu stiu sigur daca este masturbare, imi bag mana pe la" pasarica" sau imi dau cu "pasarica" de pat sau de o perna, sunt virgina deci nu mi.am bagat nici un obiect in vagin...cand ma excit, nu o faceam des, dar in ultima saptamana sa zic asa o fac o data pe seara..ador aceea senzatie foarte placuta de excitare,dar cand o fac* si asta mi se intampla de fiecare data* simt un sentiment de vinovatie, adica, nu stiu, ma gandesc la o prietena si in timp ce ma excit ma gandesc ca ea nu face asa si chestii de genu, in majoritatea timpului ma excit uitandu ma la lesbiene...si chiar nu vreau sa fac asta,adica imi place sentimenul,dar ma uit la seriale,si mai sunt faze de astea pornografice sa zic eu, si cand aud sunetul, pur si simplu inchid serialul, si dau drumu la lesbiene...sunt bisexoala..ma atrag diferite sexuri, imi place de un baiat...dar, imi place si de verisoara mea sa zic asta, nu simt nimic pt ea,ca iubire sa zic asa,dar ma pun peste ea,si fac miscari,si ma excit foarte bine cu ea, si ea cu mine,adica, nu ne bagam mana in zona intima,dar pur si simplu ne " ****" nu zic ca e asa...dar ne punem una peste asta si facem miscari, uneori ne si pupam, dar nu mult, nu sarutari ca in filme, un pupic pe buze...si cand o vad ma excit, doar cand ma pun peste ea si nu fac nimic simt senzatia aia, asta inseamna ca sunt lesbi? ca nu stiu... plus ca atunci cand ma excit cu ea...nu simt aceea vinovatie de mai sus, ma simt foarte bine...parca nu mai vreau sa termin... dupa ce ma masturbez imi curge ceva alb, in exces, menstruatia mi a venit, si doat atunci cand ma excit imi curge chestia aia in exces. va rog sa ma lamuriti, fara jigniri, vorbesc foarte serios

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ceea ce faci tu este masturbare si este normala la varsta ta, cand organele reproducatoare incep sa produca hormoni si incepi sa "simti" placere, la atingerea zonelor erogene.
Atata vreme cat nu-ti bagi nimic in vagin, riscand sa-ti rupi singura himenul (adica sa te autodezvirginezi), esti ok sa-ti explori corpul si sa te masturbezi.
Referitor la stadiul de bisexuala, eu nu cred ca esti, pentru simplu motiv ca nu ai experimentat nici un fel de sex pana acum, nici cu un baiat, dar nici cu o fata. Simpatia si atractia la varsta ta, sunt perfect normale si de aici confuzia cu sexualitatea. Se vor clarifica toate, mai tarziu in viata, cand iti vei incepe viata sexuala reala.
Acum, referitor la lichidul abundent care se scurge din vagin cand esti excitata, este perfect normal, se produce umezirea vaginului la excitare, pregatindu-l pentru penetrare vaginala. In cazul tau, nu exista penetrare vaginala, dar secretia se scurge oricum, pentru ca te exciti cu mana pe clitoris si obtii orgasm clitoridian.
Cu timpul, cand iti vei incepe viata sexuala cu un baiat, vei putea obtine si orgasm vaginal, care este mai profund si mai puternic, dar acela depinde doar de indemanarea baiatului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ai o orientare sexuala care are un caracter mai degraba de natura oarecum de lesbianism decat bisexuala. Acea scurgere de care amintesti reprezinta secretia vaginala care este provocata de placerea si satisfactia produsa de senzatiile care probabil pot fi chiar cele ale unui orgasm. Multa sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Esti bisexuala ca ti plac si băieții.