| CorixZambestePentruTine a întrebat:

Am si eu o problema.am aproape 15 ani si sunt cu un baiat care este cu 3 ani mai mare ca mine...acum cateva zile, la prima noastra intalnire m-a sarutat.pentru mine a fost primul sarut si m.am simtit cam.aiurea.adica nu prea mi-a placut. el ma strangea in brate si dintr. o data m-a sarutat. a fost ceva mecanic. data viitoare cand ne intalnim o sa vrea iar asta, si mie imi este teama. daca o sa vrea un sarut frantuzesc? Acesta a fost unul normal, dar destul de neplacut cat sa ma tulbure. Poate parea penibil, dar pentru mine chiar e important. ce ar trebui sa fac? Multumesc.
P. S Cum a fost primul sarut la voi?

10 răspunsuri:
| SexyCioco a răspuns:

...A fost destul de bine... si urmatoarea data lasate dusa de val nu e o arta sa saruti trebuie doar sa iti misti limba el stie o sa te ajutewinking

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu m am sarutat prima oara la 14 ani.el banuiesc ca are 18 ani.pai baiatu` asta normal ca nu sta fara sarut.sa nu zic altceva laughing.pai sarutu e ceva normal.trebuie sa fii linistita pentru ca nu se intampla nimic rau. totul vine de la sineeee:*

| onik91 a răspuns:

Data viitoare...fa ce face si el laughing

| cosmin_1969 a răspuns:

Pai sarutul e ceva normal intr-o relatie dar nu inteleg ce ti s-a parut aiurea in chestia asta cu sarutul... nu stiu alt raspuns cu care te pot ajuta:d

| sophy_5853 a răspuns:

Probabil iti doreai ceva mai special.sau te asteptai sa fie altfel. cert este ca asta a fost primul sarut si nu poti sa schimbi ceva. nu stiu exact ce sentimente ai tu fata de prietenul tau, poate o sa iti placa sa il saruti, mai incearca. Primul sarut a fost pe la 16 ani laughing dar am preferat sa astept tipul care mi se parea potrivit din toate punctele de vedere.si a fost foarte frumos, neasteptat si inocent. Acum avem 2 ani de relatie si inca murim de ras cand ne amintim emotiile primului sarut laughing :X

| Piersicutza a răspuns:

Primul sarut al meu a fost foarte spontanlaughing ma faci sa rad cand imi aduc aminte

| ssssss_9980 a răspuns:

Pfff...si eu aveam mari emotii cand am primit primul meu sarut.a fost tot asa pe gura, dar vreau sa zic ca imi batea inima.el vroia sa ma sarute, iar eu nu.imi era rusine, frica, teama.era ceva nou pentru mine.a fost de ajuns doar o vb sa-mi zica ca sa cedez:"ia-ti inima in dinti". aveam doar 12 ani, dar ambitia mea era foarte mare, asa ca l-am pupattongue...iar sarutulthinking hmm a fost ceva pe moment.sarutul se simte.e o simpla conexiune.nu trebuie sa te gadesti cum se face, nu trebuie sa iti imaginezi cum este, pur si simplu el vine din inima.nu exista vorba "nu stiu sa sarut cu limba", ci doar "nu am incercat" cand simti ceva pentru persoana iubita, te lasi condusa de ea.la un moment dat vei simti ca plutesti si il vei saruta fara sa te gandesti cum sa faci.va fi ceva pe moment:*

| byutzatha a răspuns:

Nu stiuh
la mine primul sarut a fost superlove struck a fost cu baiatul pe care il iubesc

| Skyp3 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic la varsta ta un sarut la o intalnire mi se pare normal. Eu m-am sarutat prima data la 13 ani si nu m-am speriat.

| anne16 a răspuns:

Asa eram si eu la inceput... si ma tot informam despre cum trebuie sa saruti sa o faci cat mai bine dar nu are rost pentru ca o sa iti vina pe moment cum sa o faci nu o sa te mai gandesti. o sa fie asa de frumos, asa ca nu trebuie sa ai emotii sau sa te gandesti ca nu o sa iasa bine, totul vine de la sine :*