| anim3lov3r a întrebat:

TPU! Am si eu o "problema", ca sa-i spun asa. Este vorba de baiatul cu care sunt impreuna de 1 an si 2 luni. De cand suntem impreuna am trecut prin unele situatii care mi-au dat impresia ca si el tine la mine si ma iubeste, insa de fiecare data cand este vorba sa iesim undeva impreuna unde nu suntem singuri, refuza (cu niste scuze de care m-am saturat de mult timp), iar daca vreau sa merg singura (ex: la discoteca, prin oras, prin parc cu prietenii mei) se supara. Nu stiu de ce nu vrea, avand in vedere ca toti stiu ca suntem impreuna, inclusiv parintii nostri. Mentionez ca este foarte gelos, chiar si atunci cand vine vorba de prietenii lui, iar eu nu sunt genul de fata careia sa-i placa sa stea inchisa in casa 24/7 (chiar daca pana acum am stat, de dragul lui). Va spun sincer ca nu-l mai inteleg deloc si as vrea sa ma ajutati cu o parere, eventual un sfat. happy

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu el intre 4 ochi si sa-l intrebi de ce nu accepta sa iesiti impreuna. Sincer, nu cred ca sa aiba legatura cu gelozia. Genul acesta de problema se rezolva prin discutie... ar trebui sa ii explici si ca nu are de ce sa fie gelos, mai ales daca nu ii dai motive. Te asteptam cu vesti bune! Succes! :*

| flori210 a răspuns:

Manipuleaza-l intr-un mod erotic si e al tau, asa sunt toti gelosiibig grin

| anim3lov3r explică (pentru flori210):

Si la ce te gandesti, mai exact?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El este o persoana bolnava,are mania posesiei, va- devenii foarte posesiv,acaparator si vrea ca totul sa fie al lui si tot ce se intampla in jurul lui sa fie cum spune el, o sa ai mult de suferit de pe urma lui, si el sufera mai rau, nu numai din cauza dragostei, ce pot sa-ti spun? o sa fie cam greu dar zic sa incetezi aceasta relatie, serios, iar el sa mearga la un psiholog

| papusica987 a răspuns:

Nu gasesc un raspuns... ai incercat sa-l intrebi de ce refuza mereu?
poate nu vrea sa va vada lumea impreuna.
sad

| Adryana98 a răspuns:

Poate ca lui ii este rusine cu tine, dar poate. nu stiu, avand in vedere ca te iubeste si tine la tine. cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, daca te iubeste cu adevarat te va intelege si veti rezolva problema. mult succes:*

| zZAlexandruZz a răspuns:

Este prea posesiv, acet lucru nu este bun intr-o relatie. Sfatul meu este sa te desparti de el, nu il poti convinge, asa este si asa va fi in continuare. Trebuie sa intelegi asta. El nu s eva schimba nerver.

| anim3lov3r explică:

Da,e adevarat ca este posesiv (mereu a fost asa), dar oricum eu il iubesc... Dupa atat timp impreuna imi pare rau sa ma despart de el, mai ales ca el a fost primul barbat din viata mea si nu imi pare rau.

| dienutza2012 a răspuns:

Comunicarea este cea mai importanta, asa ca indiferent ca ii place sau nu, va trebui sa discute cu tine despre probleme voastre. Depinde numai de tine sa o faci intr-un mod placut si constructiv si sa nu denaturize in cearta.
Dupa cum spuneam, fii calma si zambeste la fiecare cuvant pe care il spui. Nu ii reprosa nimic, ba din contra, lauda-l pentru lucrurile bune pe care le-a facut si spune-i cat de mult ti-ar placea sa faca la fel ca inainte.
Respecta-l, respecta-i intimitatea si fii alaturi de el atunci cand are nevoie de tine. Petreceti mai mult timp impreuna facand activitati funny, care sa va relaxeze si vei vedea cum iubitul tau va incepe sa renunte la orgolii si la incapatanare si se va transforma in Mr.Right pentru tine. Sper ca te-am ajutat! :* funda? puppy dog eyes