| Katty2013 a întrebat:

happyAm si eu o problema care cred ca o au toate fetele:Acum sunt in Franta nu vreau sa ma laud dar asta este inceputul ieri am facut cunostinta cu o familie italiana si in familia ceia este un baiat este de virsta mea si e foarte dragut, deodata cum l-am vazut m-am indragostit.Dar problema este ca este foarte rusinos, nu stiu cum sa-l cuceresc! Dar si eu sunt rusinoasa ce sa Fac? sad

Răspuns Câştigător
| KiduuxD a răspuns:

Vorbește cu el, stai cu el, cunoașteți-vă mai bine, vorbiți despre chestii care vă plac amândurora(lucruri în comun). După toate astea o să vă apropiați mult mai mult. După ce vă veți mai apropia, faceți chestii drăguțe, după ce crezi tu că v-ați apropiat destul, spune-i că îl placi și apoi lucrurile vor decurge de la sine big grin. Sper că te-am ajutat :*.

| Katty2013 explică (pentru KiduuxD):

Problema inca este ca suntem mereu cu parintii si el vorbeste doar italiana dar eu aceasta limba o inteleg dar nu pot sa vorbesc foarte bine

| KiduuxD a răspuns (pentru Katty2013):

Offf, păi dacă sunteți cu părinții ce conteazăă? Voi mergeți în spate sau în fața lor și vorbiți. La limbă nu prea știu ce să zic... nu știți amândoi o aceeași limbă ca să puteți să vorbiți?

| Katty2013 explică (pentru KiduuxD):

Din pacate Nu straight face Dar ottusi stiu eu un piccolo italiana

| Katty2013 explică (pentru KiduuxD):

Nu din pacate sad Dar treaba e ca nu stiu daca ma place! Nu stiu mereu cind pleaca nu unità de mine si imi Spune si mie PA dar Nu stiu poate face asta doat din politete.Cum sa vad daca ma place?

| KiduuxD a răspuns (pentru Katty2013):

Păi dacă ști tu puțină italiană, vorbiți așa, poate dacă poți să întri pe google translate, poate părinții tăi știu italiană, vorbeșete cu ei.

| KiduuxD a răspuns (pentru Katty2013):

Păi dacă vrei să afli dacă te place, îl întrebi. Cea mai ușoară cale.

| Katty2013 explică (pentru KiduuxD):

Offffffffffffff nu pot sunt rusinoasa, si ne cunoastem doar de 2 zile

15 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Baga-te in seama tu, intreaba-l de cand e in Franta, lucruri de genul. Faceti diferite activitati impreuna, si va veti apropia pe parcurs, si poate nu veti mai fi la fel de timizi dupa.

| ErrorFound a răspuns:

Nu cred ca toate fetele au norocul sa fie in Franta. laughing In fine, eu zic sa-l bagi in seama, si daca-l intereseaza o sa prinda curaj.

| dinutu98 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cat mai mult cu el. Daca il vezi ca este asa rusinos atunci incearca ca sa ii explici ca vrei sa fiti prieteni si va veti apropia incetul cu incetul.

| Katty2013 explică:

Inca o problema este ca suntem mereu cu parintii si ca vorbeste doar italiana eu cunosc un pic asceasta limba

| Katty2013 explică:

Acum e la mine ce sa fac? happy :8

| Katty2013 explică:

Ma enervez sta numa cu mama-sa
Of sad

| Katty2013 explică:

Vreau sa pling!
De ce anume mieeeeeee