| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema care persista in relatie. Iubita mea a inceput sa fie mult maai rece( are toane, cand e rece cand e mai calda cu mine). In ultimul timp, nu mai vrea nici macar sa ne sarutam("nu fac asa ceva in loc public"-dar totusi nu era nimeni) Imi spune ca o sufoc, vorbim mult cei drept, in ficeare zi...dar nu reusesc sa o fac sa fie mai calda cu mine!sad O iubesc enorm! Am 7 luni de cand sunt cu ea, dar nu simt ca ar fi atrasa fizic de mine. (bani oricum nu am) Sincer nu stiu ce sa facsad Imi spune mereu ca vrea sa fie libera. Sincer nu vreau sa o pierd...Cum ar trebui sa procedez? (ea are multe restrictii acasa+ program)Imi doresc mult mai mult de la relatia asta. Va rog ajutati-ma!(

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu nu cred ca ea te iubeste, sincer. Oricum daca are multe restrictii acasa nu cred ca suporta prea bine angajamentul unei relatii mai ales una serioasa asa cum vrei tu. Mai bine las-o in pace..isi va da seama, poate, mai tarziu. Am mai spus si repet. uneori cea mai puternica dovada de iubire este sa "ii dai drumul" celuilalt.
Da-i libertatea pe care o vrea.da-i libertate deplina adica despartirea happy. Ai dreptul la ceva mai bun si tu stii asta..la cineva care sa tina la tine asa cum tii tu la ea. Nu vrei sa o pierzi? Cum sa o pierzi daca tu o ai langa tine sufleteste?
Mai sunt fete si cu siguranta destule care te vor aprecia mai mult decat o face ea. Te complaci singur intr-o asemenea situatie desi nu asta iti doresti. Decizia e la tine.

5 răspunsuri:
| DiiiAnAaaa a răspuns:

Incearca sa fii tu cel care o ignora vreo 2 zile... si daca va veni la tine inseamna ca te iubeste si nu ai de ce sa iti faci probleme. Daca vroia sa va despartiti nu avea de ce se nu ti-o spuna verde in fata.happy Si daca nu era atrasa de tine de ce ar mai fi stat cu tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu o iubesti, ea pare ca s-a plictisit, eu zic sa o intrebi, comunicarea e totul

| emty1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am intrebat-o, a spus ca nu, dar o enervez ca nu ii dau mai multa libertate. Cei drept, nu prea are libertate.(tot timpul sms pe tel, vorbim) Daca nu raspunde repede la mesaje, eu ma supar, ea la fel etc etc...

| anonim_4396 explică (pentru emty1):

Atunci asta e frate, esti un stres, daca auzi ce discuta ea cu prietenele despre tine... oricum una e sms telefon una e sa intrebi non stop "unde esti ce faci" auzi o voce" cine e ala" deja e enervant, eu zic sa faci si tu la fel, indiferenta totala si moare fraiera se da pe spate sa vezi cum te cauta.

| Denny_Denisa_1994 a răspuns:

Ea tia det cumva papuci prin vorba de a vrea sa fie libera nu ai ce face stiu cum e daca nu-ti place de candva ..eu sincer se dadea unu din clasa la mine si cand o intrat pe yahoo a pus trandafiru ala am inceput sal injur de nu eu mai trebuit deci nu ai ce face fundita?