| Snowkid a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema cu o fata am fost parteneri de dans i-a placut de mine in trecut asa am auzit au trecut anii mie mi-a inceput sa imi placa de ea am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine ea a spus nu...nu am mai vorbit o vreme eu am incercat sa-i demonstrez ca nu sunt ca ceilalti dar nu si acum nu mai vorbeste deloc cu mine si chiar as vrea....help

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Pai daca o intrebi asa deodata fara ca ea sa mai stie ceva de tine, fara sa mai afle ceva de tine, normal ca nu va accepta, cel putin orice fata care are minim 2 neuroni in cap.
Trebuia sa iei totul pas cu pas, mai intai trebuia sa o lasi ca ea sa te cunoasca mai bine, sa-si faca o impresie despre tine, pe urma sa o intrebi daca vrea sau nu sa fie cu tine. Gandeste-te si tu, s-a trezit cu tine asa peste noapte si poc, "vreau sa fiu cu tine". Zi merci ca inca a mai vorbit cu tine perioada de timp.

Acuma uite, un sfapt prietenesc. Las-o-n pace o vreme, nu are rost sa arati faptul ca esti in limba dupa ea ca in cele din urma, va profita de asta, isi va bate joc de tine si te va face sa te simti ca ultimul om de pe planeta.
Niciodata nu e bine sa fi insistent cu o fata, mai ales atunci cand ea nu este interesata de tine, deoarece e ca la politie, tot ce spui va fi folosit impotriva ta.
Stiu ca o placi, insa n-are rost sa ajungi sub papuc si sa ti se intample ce am scris eu mai sus.
Cel mai simplu lucru de facut este sa o lasi in pace o vreme, pe urma ia legatura cu ea pastrand in acelasi timp o anumita distanta, nu ii spune direct ca inca o mai placi, incearca sa-i devii mai intai amic, ofera-i sansa sa vada ce fel de tip esti. Abia atunci o mai poti intreba inca o data daca doreste sa fie intr-o relatie cu tine.
Daca crezi ca-i prea mult ce ti-am zis cateva randuri mai sus si crezi ca nu ai rabdarea necesara, treci mai departe, cauta-ti pe alta insa nu fa aceeasi greseala pe care ai facut-o cu fata asta, nu te du direct la ea sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine, o sa te lovesti numai de refuzuri.

Sper ca ti-am fost de ajutor, o seara buna iti doresc! happy

2 răspunsuri:
| TheJoint a răspuns:

Ori ii place sa te chinuie, ori nu ii mai place de tine.Cum ai zis, au trecut ani.Dar fi atent la semnele din partea ei, la detalii.Alea conteaza si iti vei da seama pana la urma ce e de facut. Succes!

| CRISTI435 a răspuns:

Pai daca chiar o plai nu renunta.fai multe complimente