| elisabethia a întrebat:

Buna TPU am si eu o 'problema' de la un timp imi cam place de un baiat. El mereu cand ma vede imi face cu mana si imi zambeste, gestul e reciproc. Dar am o prietena care e cam 'geloasa' si tot imi zice ca acel baiat nu e pentru mine.Eu nu stiu exact ce sa fac pentru ca mi s-a mai intamplat ca ea sa imi zica asa doar pentru ca si ea il placea pe respectiv.De exemplu intr-o zi el m-a vazut cu ea ca stateam pe-un lemn si a venit si m-am ridicat pentru ca imi era rece, el m-a salutat si ea l-a salutat pe el apoi el i-a zis ei"ceau."si m-a luat in brate din senin. Apoi s-a pus jos si mi-a zis sa stau la el in brate...prietena mea i-a zis ca si ei ii este frig, iar el i-a zis sa se duca sa-si ia pe ea o geaca.intre timp eu m-am dus sa-i aduc o bluza de trening si cand m-am intors ea statea lipita de el, iar el facea o fata de om dezgustat.cand am iesit el s-a ridicat si mi-a zis ca ma place in timp ce m-a tinea tare in brate. Dupa aceea a plecat si m-a pupat pe obraz.Prietena mea dupa ce a plecat el mi-a zis ca nu e de mine, ca e cu 6 ani mai mare decat mine, ca ea il place si ca vrea sa-l intrebe daca vrea sa fie cu ea.Eu i-am zis ca daca el vrea e ok, iar ea mi-a zis ca vrea sa nu mai stau atat de mult timp cu el si ca ea chiar il place. Dar daca ea il place si eu il plac ce sa fac? Sa ma dau la o parte pentru ca fata respectiva e mai mica decat mine cu 1 an.

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Nu te da. nu conteaza varsta. se vede clar ca de tine ii place nu te ea. asa ca dc sa te dai ea face toata alea pentru ca e geloasa. nu e pentru tine dar e pentru ea? cum vine asta.
lupta si nu o lasa.
plus ca tuh ai toata sansele sa castigi.

4 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Daca el te place pe tine, oricum ea nu ar avea sanse sa aiba o relatie cu el. Nu te da la o parte doar pentru ca il place si ea... fii fericita tongue

| xSmile a răspuns:

Ce baiat e asta? Nu mi-ai zis de el straight face Pai daca ii place de el, tie la fel, si lui doar de tine, baga-te in seama, fiecare pentru el. Bafta

| elisabethia explică (pentru xSmile):

O sa-ti zic maine tot.

| vavoiaranja a răspuns:

Transeazo...laughing))
acum serios daca u il placi si el te place nu face acest pas innapoi ca sa faca ea unul inainte deci cum am mai zis...
transeazolaughing))))))))))))))