| jasmine11 a întrebat:

am si eu o problema destul de mare as zice eu, as fii foarte bucuroasa daca m-ati putea ajuta. ieri stand cu prietenul meu i-am zis ca ies cu fetele la oras la ora 10 noaptea, ca mergem in club, el nu m-a vrut lasa sub nici o forma pentru ca e noapte, si mai ales in club, eu m-am suparat foarte tare pe el, pentru ca m-a dus gandul ca nu are incredere in mine, si l-am intrebat de ce, si mi-a raspuns ca nu are incredere in nici o fata, am inceput sa plang si am fost foarte fustrata din cauza asta, si s-a dus de langa mine eu am ramas in camera mea si ma tot gandeam de ce nu are incredere in mine, apoi am mers langa el, atunci el iesise pe usa se plece acasa, l-am prins de mana, iar el m-a impins, a zis asa "lasa-ma inpace disperato" m-am suparat si mai tare, i-am certut sa stea de vb cu mine, am mers in camera si l-am intrebat "ce ai vrut scoate de la mine? de ce ai stat cu mine 10 luni?" el mi-a raspun "ca sa te fu*" atunci am simptit ca, cade cerul pe mine, m-am siptit cea mai proasta fata din lumea asta, am cazut jos plangand, iar el m-a ridicat si m-a tinut in brate, l-am lovit cat am putut de tare iar el zambea, am trigat tare ca si-a batut joc de mine si sa dispara ca nu mai vreau sa il vad niciodata, ma strans in barte tare pana ce m-am calmat, m-a tinut, m-a sarutat, si mi-a spus ca nu si-a batut niciodata joc de mine, eu i-am spus ca de ce l-as crede, si mi-a zis ca ma iubeste enorm, ca daca nu era asa nu mmai statea cu mine nici 1 zi, si nu facea atatea sacrifici, atunci m-am ganditi mai bine si mi-am amintit de tot ce a facut pentru mine si mi-am dat seama ca nu si-a batut joc de mine, si ne-am inpacat, dar eu nu pot sa imi scot toate cuvintele lui din cap si ma deruta foarte mult ce mi-a spus. credeti ca am facut bine ca l-am iertat? funda!

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da, e un mare adevar in ceea ce zici! Sigur El a gresit grav...dar foarte grav! Se zice ca la nervi si betie barbatii zic adevarul! Un adevar meschin si dureros, daca acum in nici un an de cand sunteti impreuna el se manifesta asa, se comporta intr-un asemenea mod ce se va intampla cand ve-ti dori sa va uniti destinele? Nu as vrea sa fiu acolo! Indiferent ce a facut pentru tine, daca a facut a facut-o din inima, neconditionat nu? Nu ar fi trebuit sa te jigneasca intr-un asemenea mod! Te rog daca ai personalitate, dovedeste-i ca se inseala in privinta ta! Si sfatul meu e sa-l supui unui test, sa il mai provoci odata sa il vezi cum se manifesta daca e la fel lasa-l acum cand inca nu e prea tarziu! SIGUR NU TE MERITA! Tu esti o fata deosebita si meriti mult mai mult! Multa bafta si am sa te urmaresc sa vad cum o mai duci dar astept macar un mesaj de la tine sa imi zici da? Iti voi tine pumnii!

| inger02 a răspuns:

Ai facut bine ca l-ai iertat. omul la nervi spune vorbe dure si rele asta nu inseamna ca e adevarat. atunci cand incepi sa te calmezi constientizezi ca ai gresit ce ai zis si regreti. incerarca sa nu te ma gandesti la acele cuvinte spuse la nervi spuneti mereu in gand am incredere in el ma iubeste gandeste mereu pozitiv si atunci nu o sa te mai simti derutata. succes

| neverletmego a răspuns:

E adevarat ca la nervi spunem lucruri pe care le regretam mai tarziu, dar in cazul asta chiar nu stiu ce sa zic... Nu stiu cat e de bine ca l-ai iertat. In fine...la urmatoarea greseala eu zic sa-i spui pa, pentru ca nu merita.

| Panteraa a răspuns:

Pai eu zic ca nu strica niciodata o adoua sansa. Vezi ce face de acum, daca continua tot asa atunci poti sa spui STOP dar daca iti arata in continuare dragoste si afectiune inseamna ca ai facut bine ca l-ai iertat pentru ca el chiar te iubeste. Succesc in continuare si sa fiti fericiti.

| andra4u a răspuns:

Nu uita ca esti fata si nu ar trebui sa te umilesti sub nicio forma pentru un baiat. Pentru ca ai cedat asa usor, el isi va da seama ca tu il iubesti foarte mult si orice ar face, mereu tu vei trece peste. Cred ca ar trebui sa inveti sa fi mai indiferenta, sa nu ii arati ca iti pasa atat de mult, chiar daca de fapt asa e. Doar un sfat. Poti sa il iei, sau nu, in calcul.