| shpinc a întrebat:

Eu am mers la bunica iar cand m-am intors mama mea mi-a parolat calculatorul.Peste 3 zile i-am spus tatalui meu asta deoarece el m-a intrebat ce s-a mai intamplat(tata lucreaza in italia). Mama cand a aflat s-a suparat extreeem de tare pe mine si a zis ca nu va mai avea niciodata incredere in mine si mi-a zis ca a crescut un sarpe la san toti acesti ani si ca nu ma mai ajuta niciodata cu ceva.Cum o fac sa ma ierte?

9 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Nu e frumos sa iti inveti copilul sa nu ii spuna tatalui sau ce are pe suflet. Asa putea sa-ti sparga si capul si sa te ameninte sa taci. Ma mir ca mama ta cere divortul si nu invers. Aici e ceva putred.

| SlowLikeSnow a răspuns:

Valeu eu am zile cand stau si 12 ore la pc :-J...ar trebui sa vorbesti cu ea si sa'i explici ca puteti trece peste asta fara suparari de genul acesta.winking

| 12stefy a răspuns:

3 ore pe zi? Si eu care stau in jur de 6 ore in zilele libere, cum de nu patesc nimic? Nu trebuie sa te ierte, ar trebui sa o ierti tu pe ea. Da te sfatuiesc sa n-o faci prea curand, ca asa o sa creada ca poate sa faca orice ca oricum o iubesti. Parintii n-au intotdeauna dreptate! Parintii si copiii pot fi egali. Sa zici "eu sunt mama ta, ar trebui sa ma asculti" e o prostie. Si cum ti-am zis, eu stau in jur de 6 ore pe zi. Am fost si la un control pentru ochi sa vad daca am ceva, dar n-am nimic. Daca pentru asta se ingrijoreaza, n-are nici un motiv. Spune-i ca a fost urat din partea ei sa zica toate prostiile alea si ca nu mai vorbesti cu ea pana nu-si cere scuze, apoi daca nu isi cere scuze, pleci si asta e. Am si eu o intrebare: daca computeru tau e parolat, cum ai pus intrebarea?

| PufoseniaDF a răspuns:

Mama ta pare dificila si incorecta...Mama mea nu se amesteca niciodata in treburile mele si ma simt foarte noracoasa...iti doresc succes!

| AnDrA3011 a răspuns:

Nu ar trebui sa se supere atat de rau...(parerea mea).
Poti sa-i ceri iertare si s-o ajuti in fiecare zi la treburi casnice.Sa calci tu in loc sa calce ea, sa speli tu vasele in loc sa le spele ea.
Intreaba-l pe tatal tau ce poti face,(parintii stiu mai bine) poti sa-i spui tatalui tau sa vina la voi ceva timp si sa vorbeasca cu mama ta daca se poate. Daca vrei aplicai mamei tale tratamentul pe care cred ca ti l-a aplicat si ea, tacerea.
Oricum pentru rezolvarea acestui lucru poti sa-i dai un cadou.
Incearca poate iti va merge...

| Diana_2035 a răspuns:

Complicat,dar nu inteleg de ce tu esti cel care trebuie sa-si ceara iertare.sunt sigura ca inainte sa pleci s-a intamplat ceva, o cearta, o disputa careia nu i-ai acordat atentia necesara. Probabil ca mama ta trece prin acea perioada a lunii ori...parinti vor sa se simta sefi,sa simta ca te protejeaza si ca nimic din ce fac nu este gresit...s-a suparat ca i-ai zis tatalui, dar cred c-ar fi mai bine sa astepti un timp sa-i treaca, apoi totul va reveni la normal de la sine. Incearca sa nu-i mai spui tatalui chiar totul ci sa rezolvati problemele intre voi.
Bafta!

| EviLdOll a răspuns:

Daca tine la tine te va ierta.dar trebuie sa ii recastigi increderea din nou.iar ca iai spus tatalui tau nu ar fi trebuit sa se supere deoarece presupun ca iai cerut parerea nu? pentru inceput eu iti recomand sa faci curat in casa chestii gospodaresti poate asa ii ajungi la inima mamei tale si intr-un final te iarta.eu iti urez bafta :d

| shpinc explică:

Daaaa,am uitat un detaliu :ea l-a parolat deoarece zicea ca stau prea mult la calculator:3ore pe zi cateodata deloc.

| shpinc explică:

Mda stateam 3 ore pe zi in loc de doua cum este normal.De asta l-a parolat.