| cinevaXcineva a întrebat:

Am si eu o problema.Imi place de o fata.Am cautat pe net cum pot face o fata sa ma placa.Am gasit la un moment dat ca fetelor le plac misterele.Deci la ce m-am gandit eu? Am facut un cont de facebook secret si i-am trimis un mesaj ca vreau sa-i spun ceva.Am facut o greseala cu faptul ca am vrut sa ma bazez pe un coleg si i-am spus sa-i zica sa-mi dea accept la cererea de prietenie.Chestia e ca acum sa raspandit zvonul prin clasa si acum sunt un fel de,, vedeta anonima".Am auzit-o ca vorbea despre mine...Intrebarea mea este daca am intrat in belea si daca DA cum ies de aici? Azi i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca o plac.(numele meu inca este anonim)

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sub protectia anonimatului, multi fac prostii, ca si tine. Mai devreme sau mai tarziu, aceste greseli se platesc. Daca numele tau este anonim, sigur fata iti va raspunde incantata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte tare, exact ca pe ask.fm. laughing
Te va crede un ciudat în prima fază și se va gândi ce idei îți mai vin, așa că ai grijă să nu mai faci asta.

Nu se referă la misterele astea, ci la chestii ce fac parte din șarmul tău, secrete, chestii pozitive, nu de stalkeri pe internet. laughing

De exemplu, un stil mai special de îmbrăcăminte, de a vorbi, de a se purta, de a spune chestii despre el, despre ce se zvonește etc.

Data viitoare fii tu, poate ajunge să placă un anonim și nu pe tine, cum ești tu de fapt.

Eu zic să îi spui decât să trăiești așa că puteai să o faci, bag mâna-n foc că i se va părea ceva destul de alambicat, dar poate va trece peste și veți râde amândoi de pățania asta. big grin

| hhhapciuuu a răspuns:

Ce e asa complicat? daca tot ai facut ciudatenia asta, acum urmatorul pas este sa ii spui ca tu esti anonimul. va fi impresionata si nu, nu ai dat de belea. asta daca nu te opresti din chestia cu misterele. hai bafta

| Usher2800 a răspuns:

E o prostie sa tot faci asta, o sa cazi intr-o belea mai mare.
Spune-i ca tu esti ala si chiar o placi, orice ti-ar spune nu conteaza. Daca o sa continui si o sa afle mai tarziu va fi ceva mai rau